Radio Białystok | Wiadomości | FK Panevėžys bliżej spotkania z Jagiellonią w drugiej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów

FK Panevėžys bliżej spotkania z Jagiellonią w drugiej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów

autor: Edyta Wołosik

9.07.2024, 19:49, akt. 20:10

Można mówić o niespodziance. Litewski FK Panevėžys wygrał z fińskim HJK Helsinki 3:0 w pierwszej rundzie eliminacji piłkarskiej Ligi Mistrzów. Rewanż za tydzień, a zwycięzca dwumeczu będzie rywalem Jagiellonii Białystok w drugiej rundzie eliminacji LM.

źródło: Facebook/FK Panevėžys
źródło: Facebook/FK Panevėžys

Finowie, którzy byli faworytem tego spotkania, przeważali w posiadaniu piłki i sytuacjach bramkowych, ale to Litwini oddali więcej strzałów na bramkę i zdaniem Szymona Góralskiego z profilu Piłkarska Estonia, analizującego również ligi bałtyckie zasłużenie wygrali. 


Doszło do niespodzianki, choć można też mówić o sensacji i nie chodzi tylko o liczbę zdobytych goli, ale też przebieg meczu. Na ten moment uważam, że zespół HJK Helsinki nie odrobi tego w rewanżu, bo najprawdopodobniej FK Panevėžys będzie dobrze się bronił, tak jak w końcówce dzisiejszego spotkania - mówi Szymon Góralski.Rewanż odbędzie się za tydzień (16.07) w Finlandii. 


| red: sk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Obrońca Joao Moutinho dołączył do Jagiellonii Białystok

9.07.2024, 12:57

Jagiellonia Białystok ma nowego piłkarza. Jest nim portugalski lewy obrońca Joao Moutinho, który został wypożyczony z włoskiej Spezii.


Hiszpan Villar w Jagiellonii Białystok

3.07.2024, 06:59

Hiszpański pomocnik Miki Villar, który dotychczas występował w Wiśle Kraków, został piłkarzem Jagiellonii Białystok - poinformował mistrz Polski.


Mecz eliminacji Ligi Mistrzów w Białymstoku - 31 lipca

2.07.2024, 19:26

Wiemy już, kiedy Jagiellonia Białystok zagra na własnym stadionie rewanżowy mecz 2. rundy eliminacji piłkarskiej Ligi Mistrzów. W środę, 31 lipca o 20:30 podejmie zwycięzcę dwumeczu FK Paneveżys - HJK Helsinki.


Jagiellonia Białystok dostanie najwięcej pieniędzy od spółki Ekstraklasa

2.07.2024, 18:33

Ekstraklasa SA ustaliła podział wynagrodzeń dla klubów za miniony sezon. Łącznie wypłacono piłkarskim klubom ponad 280 mln zł, najwięcej - ponad 32 mln zł trafią do Jagiellonii Białystok.


HJK Helsinki i FK Paneveżys - co wiemy o potencjalnych rywalach Jagiellonii

23.06.2024, 15:31

Mistrz Finlandii czy mistrz Litwy - z kim zagra Jagiellonia Białystok w swym pierwszym meczu eliminacji do Ligi Mistrzów? Za HJK przemawia niemal wszystko - historia, sukcesy, kadra, kibice, czy wreszcie stadion. Ale to piłka nożna, tu wszystko jest możliwe. Przyjrzyjmy się więc obydwu potencjalnym rywalom.

ZNAJDŹ NAS

PNBC

50 lat przy Świerkowej

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok