Radio Białystok | Wiadomości | Ostatni towarowy skład kolejowy w Sokołach

Ostatni towarowy skład kolejowy w Sokołach

13.10.2009, 07:06, akt. 07:06

W pogrzebowym nastroju - chryzantemami - mieszkańcy i władze Sokół powitają ostatni towarowy skład kolejowy. Około 11.30 na bocznicę kolejową w Sokołach wjedzie ostatni towarowy pociąg , który przywiezie nawozy dla lokalnych firm.

PKP Cargo uznało, że przewozy na linii Białystok - Łapy - Sokoły - Łomża - Ostrołęka są nierentowne i zrezygnowało z utrzymywania przejazdów na tym odcinku.

Przeciwnego zdania są lokalni przedsiębiorcy, których zdaniem utrzymywanie przewozów towarowych na spornym odcinku jest dla kolei opłacalne.

PKP Cargo argumentuje, że reaktywacja i utrzymywanie linii kolejowej Ostrołęka - Śniadowo- Łapy wymaga kosztownego - wynoszącego kilka milionów złotych remontu.

Pieniędzy nie ma także samorząd wojewódzki. Jednak władze Sokół i przedsiębiorcy zapowiadają dalszą walkę o wskrzeszenie linii kolejowej przez ich gminę.

"Nie wiadomo na jakiej podstawie ministerstwo wylicza koszt remontu, ale samorządu wojewódzkiego nie stać na wydanie takich pieniedzy" - mówi ranny gość Polskiego Radia Białystok - dyrektor Departamentu Infrastruktury i Ochrony Środowiska Podlaskiego Urzędu Marszałkowskiego - Katarzyna Zajkowska. (kjs)Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


Podlaskie Podróże


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok