Radio Białystok | Wiadomości | Wiadomości - Wybierz imię dla białowieskich żubrów. Trwa II etap konkursu
Do czwartku (4.12) można głosować na imiona dla białowieskich żubrów. Jedenaście propozycji - wymyślonych przez internautów - przeszło do drugiego etapu konkursu „Nadaj Imiona Żubrzętom!”, organizowanego przez Białowieski Park Narodowy.
Jury wybrało je z ponad 400 pomysłów.
Z nich, w drugim etapie, wybrane zostaną te dwa zwycięskie.
Swoje typy trzeba wpisać w ankiecie, która jest na stronie internetowej Parku i przesłać.
Można głosować tylko na jedno z imion.
Zgodnie z tradycją, wszystkie imiona żubrów urodzonych w Puszczy Białowieskiej, zaczynają się od pierwszych liter naszego kraju czyli "PO" .
Pierwszy żubr linii nizinnej, który urodził się w Białowieży, otrzymał imię POLKA .
| red: at
Jesienne spacery po Puszczy Białowieskiej i terenach ją otaczających wymagają szczególnej ostrożności - przypominają biolodzy.
Po wielu tygodniach poszukiwania mały żubr urodzony w Zagrodzie Pokazowej w Kopnej Górze ma już swoje imię. Uczestnicy konkursu zorganizowanego przez Nadleśnictwo Supraśl zdecydowali, że będzie nazywał się Pokopek.
Musi to być imię męskie i zaczynać się od liter „PO”. Białowieski Park Narodowy ogłosił konkurs na „Imię dla młodego żubra”.