Radio Białystok | Wiadomości | Wiadomości - Tragiczna świąteczna noc w powiecie sokólskim. W pożarze zginęły dwie osoby
Policja wyjaśnia przyczyny śmiertelnego pożaru, do jakiego doszło minionej nocy w powiecie sokólskim. W miejscowości Sukowicze w gminie Szudziałowo spłonął budynek mieszkalny, zginęły dwie osoby.
To najprawdopodobniej kobieta i mężczyzna w wieku około 70 lat - informuje oficer prasowy komendanta powiatowego PSP w Sokółce bryg. Dariusz Greś.
Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do służb w czwartek (25.12) ok godz. 22:30. Gdy służby dojechały na miejsce, budynek był całkowicie objęty ogniem. Pożar już był rozwinięty, osoby postronne najprawdopodobniej zauważyły go dość późno.
Akcja trwała 5 godzin, uczestniczyło w niej 40 strażaków.
| red: at
12 godzin trwała akcja gaśnicza w Siemiatyczach, gdzie płonął hotel Kresowiak przy ul. Grodzieńskiej w centrum miasta. W pożarze nikt nie ucierpiał, w budynku nie było gości.
Podpalił posterunek, żeby zemścić się na policjantach, ale szybko został zatrzymany. Do podpalenia doszło we wtorek (16.12) w Szepietowie.
Białostoccy strażacy walczą z pożarem domu przy ulicy Ogrodniczki. Zgłoszenie dostali w środę (17.12) po 12.30. Kiedy przyjechali na miejsce, cały budynek był objęty ogniem.
W nocnym pożarze budynku przy ul. Południowej w Białymstoku zginął starszy mężczyzna. Strażacy zostali wezwani do pożaru po godz. 1 w nocy.