Radio Białystok | Wiadomości | Wiadomości - Sprzęt za ponad sześć milionów do sześciu poradni
Łomżyński szpital będzie miał nowy sprzęt. Trafi do sześciu poradni i zastąpi do tej pory funkcjonujący.
Jak mówił podczas konferencji prasowej w Łomży członek zarządu woj. podlaskiego Jacek Piorunek, dzięki temu pacjenci będą mieli łatwiejszy dostęp do specjalistycznych badań.
Zależy nam na tym, aby dostępność do poradni specjalistycznych była coraz większa. I po to, żeby ona była większa, musi być coraz lepsza. A taka będzie, kiedy poradnie będą wyremontowane, czyste, kiedy będą dobrzy specjaliści i dobry sprzęt. I dzisiaj 6,5 mln zł właśnie na sześć poradni: kardiologiczną, urologiczną, ortopedyczną, okulistyczną, preluksacyjną i zabiegów endoskopowych, gastroenterologicznych - mówił Jacek Piorunek.
Jak mówił dyrektor szpitala Dariusz Domasiewicz, nowy sprzęt zastąpi już funkcjonujący, ale wyeksploatowany.
Te główne rzeczy to stół ortopedyczny, aparat RTG, aparat USG i wiele, wiele innych drobnych i drobniejszych powiedzmy rzeczy. Ale dobrze wiemy, że w procesie leczenia nawet najmniejsze czasami ogniwo jest niezbędne i potrzebne. Wymieniamy sprzęty na nowoczesne. To nie jest też tak, że my ich nie mieliśmy. Tylko po prostu idziemy z duchem czasu i chcemy, żeby nie tylko robot, ale też wszystkie rzeczy towarzyszące były z tej najwyższej półki - mówił Dariusz Domasiewicz.
Inwestycja będzie kosztowała ponad 6,5 mln zł. Większość tej kwoty to dofinansowanie z funduszy unijnych. 700 tys. zł pochodzi z budżetu woj. podlaskiego
| red: tk
Prawie 53 mln zł będą kosztowały projekty realizowane właśnie w łomżyńskim szpitalu. W piątek (5.09) podczas konferencji prasowej mówił o nich dyrektor placówki Dariusz Domasiewicz.
Dzięki temu wsparciu możliwe będą remonty dachów, ocieplenie budynków, przebudowa dróg, ale też np. budowa studni głębinowych. Umowy na dofinansowanie kolejnych projektów w ramach Funduszu Wsparcia Gmin i Powiatów podpisały w poniedziałek (25.08) władze naszego regionu i przedstawiciele kilku podlaskich samorządów.
Dzięki temu projektowi mieszkańcy kilku powiatów będą mieli łatwiejszy dostęp do zabiegów kardiologicznych. Szpital Wojewódzki w Łomży dostał dofinansowanie z programu Interreg NEXT Polska-Ukraina.