Radio Białystok | Wiadomości | Wiadomości - Wpadła podczas odwiedzin u syna w szpitalu. Poszukiwana dyrektorka trafiła do aresztu
Policjanci z Bielska Podlaskiego zatrzymali byłą dyrektor Szkoły Policealnej nr 2 pracowników medycznych i socjalnych w Białymstoku. 60-letnia Barbara R. ma do odbycia karę 3 lat więzienia m.in. za korupcję i łapówki. Kobieta wpadła w ręce policjantów przypadkowo, podczas odwiedzin swojego syna w szpitalu w Bielsku Podlaskim.
Prokuratorskie postępowanie w tej sprawie zaczęło się w 2014 roku, od zawiadomienia złożonego przez nauczycieli szkoły policealnej. Zdaniem śledczych Barbara R. miała wykorzystywać swoje stanowisko i brać łapówki - w formie pieniędzy, ale też m.in. biżuterii - np. za przyznawanie premii pracownikom szkoły, awanse i nagrody dla nauczycieli.
W 2017 roku w sprawie pojawiły się też nowe wątki dotyczące podejrzeń podrabiania dokumentów i wyłudzania subwencji oświatowej.
Po czteroletnim śledztwie byłą dyrektorkę oskarżono o 742 przestępstwa, głównie o charakterze korupcyjnym, ale były też zarzuty nękania i zastraszania, a także przywłaszczenia autorstwa zestawu zadań egzaminacyjnych w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.
W 2022 roku Sąd Okręgowy w Łomży skazał Barbarę R. na 3 lata więzienia i i ponad 19 tys. zł grzywny. Kobieta nie pojawiła się w zakładzie karnym do odbycia kary.
Jednak w poniedziałek, 2 marca policjanci z Bielska Podlaskiego pojechali do miejskiego szpitala w związku ze zgłoszeniem uszkodzenia ciała mężczyzny. Na miejscu funkcjonariusze zastali pokrzywdzonego oraz jego matkę. Okazało się, że to skazana wcześniej przez łomżyński sąd i poszukiwana do odbycia kary Barbara R.
Kobieta trafiła już do aresztu, gdzie spędzi najbliższe 3 lata.
| red: bs