Radio Białystok | Wiadomości | Wiadomości - Żywa lekcja przyrody nad Czarną Hańczą. Tak Suwałki obchodziły Dzień Ziemi
Około stu pstrągów potokowych trafiło do Czarnej Hańczy, a dzieci z suwalskich szkół mogły z bliska zobaczyć, jak w praktyce wygląda troska o rzekę i jej ekosystem. Tak w Suwałkach w środę (22.04) połączono obchody Dnia Ziemi z żywą lekcją ekologii.
Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Na bulwarach nie zabrakło barwnego korowodu, wykładu o zwierzętach zamieszkujących Czarną Hańczę oraz rozmów ze specjalistami o ochronie przyrody.
Co roku do Czarnej Hańczy wpuszczamy pstrąga potokowego. To są ryby, które naturalnie występują w tej rzece i to od wielu lat. Jest to pstrąg typowy, który nie krzyżowany jest z innymi szczepami pstrąga potokowego. I właśnie tym gatunkiem zarybiamy po to, żeby dzieci zobaczyły, jak to wygląda, i że te ryby tu są i tu żyją - tłumaczył Robert Stabiński z gospodarstwa rybackiego PZW w Suwałkach.
Pstrągi, którymi zarybiono Czarną Hańczę, to dwuletnie osobniki pochodzące z Ośrodka Zarybieniowego Polskiego Związku Wędkarskiego w Gawrych Rudzie. Akcję współorganizowali Polski Związek Wędkarski, Suwalski Ośrodek Kultury oraz Miasto Suwałki.
| red: gl
Sadzą drzewa, by uczcić Światowy Dzień Ziemi. Akcję zalesiania zorganizowała spółka PGE Dystrybucja w Białymstoku. Do odnawiania lasu w okolicy Kopnej Góry zaprosili uczniów białostockiego technikum elektrycznego.
Wystawy plenerowe, pikniki i rodzinne niedziele w skansenie - Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej rozpoczyna nowy sezon.
Przeciętny człowiek każdego dnia, do różnych czynności zużywa nawet 150 litrów wody. Dlatego warto korzystać z niej rozsądnie. M.in. tego dowiedzieli się na warsztatach uczniowie SP nr 9 w Białymstoku. Zajęcia - z okazji zbliżającego się Międzynarodowego Dnia Wody - zorganizowały Wodociągi Białostockie.