Radio Białystok | Wiadomości | Wiadomości - Uniwersytet Medyczny w Białymstoku zaprasza na Dzień Otwarty
Chirurgiczne szycie, stomatologiczne wyzwania i sekrety dawnej medycyny - to wszystko na dziedzińcu Pałacu Branickich w Białymstoku. W ramach Podlaskiego Festiwalu Nauki i Sztuki Uniwersytet Medyczny zorganizował Dzień Otwarty.
Można porozmawiać ze studentami i naukowcami, dowiedzieć się o obecnych i nowych kierunkach kształcenia.
Dzień Otwarty Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku na dziedzińcu Pałacu Branickich potrwa do 14:00.
Zaplanowano kilkadziesiąt interaktywnych warsztatów. Są pokazy pierwszej pomocy i edukacja o zdrowym stylu życia.
Można zwiedzić Muzeum Historii Medycyny i Farmacji.
Uniwersytet Medyczny w Białymstoku w rankingu Perspektywy 2025 został uznany za najlepszą uczelnię medyczną w Polsce, a w zestawieniu ogólnym wszystkich szkół wyższych uplasował się na wysokim, dwunastym miejscu.
Prestiż uczelni potwierdzają rankingi światowe - UMB regularnie pojawia się w zestawieniach Times Higher Education oraz na Liście Szanghajskiej (w kategoriach farmacji i nauk biologicznych).
Obecnie na białostockiej uczelni kształci się ponad 6 tysięcy studentów, w tym niemal pół tysiąca obcokrajowców z ponad 40 krajów. Nad procesem dydaktycznym czuwa ponad tysiąc nauczycieli akademickich.
UMB to także jeden z najsilniejszych ośrodków badawczych w regionie, o czym świadczą najwyższe kategorie naukowe (A dla medycyny i nauk o zdrowiu oraz klasa A+ dla farmacji).
Uczelnia jako jedna z dwudziestu w Polsce jest finalistą prestiżowego programu "Inicjatywa Doskonałości - Uczelnia Badawcza". Innowacyjność ośrodka potwierdza powstanie pierwszego w tej części Europy Centrum Sztucznej Inteligencji w Medycynie oraz prowadzenie unikalnych badań całogenomowych.
| red: pp