Radio Białystok | Wiadomości | Wiadomości - Biegną w piżamach, by wesprzeć chore dzieci. Charytatywny piknik na stadionie BOSiR
Zamiast stroju sportowego założyli piżamy i startują w biegach na różnych dystansach. Mieszkańcy całego regionu przyjechali do Białegostoku na specjalne zawody i piknik charytatywny na rzecz pacjentów Kliniki Pediatrii, Onkologii i Hematologii UDSK.
Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Wyróżnikiem zawodów jest to, że zawodnicy - zamiast strojów sportowych - zakładają piżamy.
Impreza organizowana przez Stowarzyszenie O!piernicz Raka na Stadionie Lekkoatletycznym BOSiR odbywa się po raz drugi. Do biegów zgłosiło się ponad pół tysiąca osób.
Najmłodsi mogą bawić się na dmuchanej zjeżdżalni, wziąć udział w grach zręcznościowych, konkursach i loterii. Są też animacje, warsztaty, pokaz balonowy i prezentacja motocykli. Przygotowano również stoiska z regionalnymi przysmakami.
Impreza na stadionie lekkoatletycznym w Białymstoku potrwa do 16:00.
| red: bs
Bieg w piżamach na pikniku Stowarzyszenia O!piernicz Raka na Stadionie Lekkoatletycznym BOSiR, 17.05.2026, fot. Marta Nazarko
Bieg w piżamach na pikniku Stowarzyszenia O!piernicz Raka na Stadionie Lekkoatletycznym BOSiR, 17.05.2026, fot. Marta Nazarko
Bieg w piżamach na pikniku Stowarzyszenia O!piernicz Raka na Stadionie Lekkoatletycznym BOSiR, 17.05.2026, fot. Marta Nazarko
Bieg w piżamach na pikniku Stowarzyszenia O!piernicz Raka na Stadionie Lekkoatletycznym BOSiR, 17.05.2026, fot. Marta Nazarko
Bieg w piżamach na pikniku Stowarzyszenia O!piernicz Raka na Stadionie Lekkoatletycznym BOSiR, 17.05.2026, fot. Marta Nazarko
Można było atrakcyjnie spędzić niedzielę (6.04), ale przede wszystkim wspomóc chorych na raka. Na stadionie lekkoatletycznym przy ul. 11 Listopada w Białymstoku kilkaset osób wzięło udział w "Biegu w Piżamach". Biegły całe rodziny.
Chcieli w ten sposób okazać swoje wsparcie dzieciom przebywającym w szpitalach psychiatrycznych. W Światowym Dniu Zdrowia Psychicznego uczniowie V Liceum w Białymstoku przyszli do szkoły w piżamach i wspólnie z nauczycielami wzięli udział w nietypowym biegu.
Celem tej akcji jest wsparcie pacjentów oddziałów psychiatrycznych i przypomnienie jak ważne jest zdrowie psychiczne.