Radio Białystok | Wiadomości | Wiadomości - Ponad 665 tys. zł na projekty prozdrowotne w Podlaskiem
Ma to wpłynąć na poprawę zdrowia mieszkańców województwa podlaskiego, przede wszystkim poprzez aktywną promocję zdrowego stylu życia oraz edukację zdrowotną. Zarząd Województwa Podlaskiego rozstrzygnął konkurs, w ramach którego dofinansowanie otrzymało 16 organizacji pozarządowych.
Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Łączna kwota dotacji z budżetu województwa wyniosła 665 030 zł, co przy wkładzie własnym beneficjentów pozwoli na realizację projektów o łącznej wartości ponad 940 tys. zł.
Głównym celem konkursu jest nie tylko zwiększenie świadomości dotyczącej profilaktyki chorób, ale także realna poprawa dostępu do informacji o zdrowiu publicznym.
Dofinansowane projekty obejmują promowanie ruchu oraz profilaktykę chorób cywilizacyjnych, nowotworowych i zakaźnych. Mieszkańcy naszego regionu otrzymają m.in. wsparcie psychologiczne i rehabilitację.
Dofinansowanie dostały też projekty skierowane do seniorów, dzieci, osób z niepełnosprawnościami oraz pacjentów onkologicznych. Będą organizowane różne wydarzenia prozdrowotne.
Duża część projektów koncentruje się na profilaktyce nowotworowej, edukacji diabetologicznej oraz wsparciu zdrowia psychicznego.
Wśród organizacji, które zrealizują te zadania, znalazły się m.in.: Radio Orthodoxia, Radio i, Klub Amazonki w Białymstoku, Fundacja "A Jak...", Fundacja Cukrzyca a Zdrowie, Polski Związek Niewidomych Okręg Podlaski, Suwalskie Stowarzyszenie "Amazonka" oraz koła gospodyń wiejskich.
| red: sk
Podlaska żywność ma stać się regionalnym hitem eksportowym dzięki nauce. W Pałacu Branickich podpisano w środę (13.05) porozumienie o współpracy między samorządem województwa a Uniwersytetem Medycznym w Białymstoku.
Jak współpraca nauki z biznesem może pomóc podlaskim produktom zaistnieć w Europie i na świecie - m.in. o tym rozmawiali w Białymstoku przedsiębiorcy, producenci i eksperci. "UMB dla podlaskiej żywności - unikalne korzyści dla regionu" - to hasło konferencji zorganizowanej w Pałacu Branickich.
To wyjątkowe spotkanie pacjentów onkologicznych, ich bliskich, personelu medycznego oraz osób promujących zdrowy styl życia. W Supraślu odbył się coroczny bieg OnkoRun.