Radio Białystok | Wiadomości | Wiadomości - 35-lecie Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej. Piknik i uroczystości w Białymstoku
To czas podsumowań i wyróżnień zasłużonych funkcjonariuszy. Podlaski Oddział Straży Granicznej świętuje 35-lecie powołania tej formacji.
Główne obchody połączone m.in. z uroczystym apelem i wręczeniem awansów i wyróżnień odbyły się w środę (20.06) przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego w Białymstoku.
Funkcjonariusze Podlaskiej Straży Granicznej mówią, że chociaż presja migracyjna na polsko-białoruskiej granicy jest mniejsza, to wciąż muszą zachowywać najwyższą czujność i być gotowym na każdy scenariusz.
Komendant Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej gen. bryg. SG Sławomir Klekotka dziękował za służbę wszystkim funkcjonariuszom, funkcjonariuszkom i pracownikom oddziału.
Podkreślał ich rolę w poczuciu bezpieczeństwa obywateli RP.
Każdego dnia funkcjonariusze SG z najwyższą staranności robią wszystko, aby Polacy czuli się w swoim kraju bezpieczni. Za to wam dziękuję i jestem pewny, że to się nie zmieni. Pomimo różnych, czasami bardzo trudnych wyzwań, które przynoszą nam kolejni dni, miesiące i lata. Dziękuję za wasze poświęcenie - mówił gen. bryg. SG Sławomir Klekotka.
Podlaski Oddział Straży Granicznej ochrania ponad 350-kilometrowy odcinek granicy Polski i Unii Europejskiej, z czego 104 km z Litwą oraz 247 km z Białorusią.
W Podlaskiej Straży Granicznej służbę pełni ponad 2,3 tys. funkcjonariuszy i około 300 pracowników cywilnych.
| red: bs, at