Radio Białystok | Wiadomości | Wiadomości - Enea Ciepło uczy i bawi dzieci
Co to jest smog? Skąd mamy ciepłą wodę w kranie? Jak oszczędzać energię? M.in. o tym uczą się dzieci białostockich szkół podstawowych na „Lekcjach Ciepła z Enea Ciepło”.
Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
To bezpłatny projekt edukacyjno-ekologiczny, w którym bierze udział niemal 200 uczniów, w tym trzecioklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 38 w Białymstoku.
Były warsztaty i eksperymenty z ciepłem. Uczyliśmy się, jak się ogrzewało dawniej i jak to się robi teraz. Rysowaliśmy plakaty o cieple systemowym. W szkole było to coś nowego i nowe odkrycie. Mogłem się dowiedzieć czegoś więcej - mówią ucziowie Szkoły Podstawowej nr 38 w Białymstoku.
W ciągu pięciu lekcji, poprzez eksperymenty i doświadczenia, dzieci uczy się o energii, ekologii, oszczędzaniu zasobów oraz ochronie środowiska.
Społeczna odpowiedzialność biznesu to także inwestycja w naszych najmłodszych. Zależy nam, żeby poszerzać wiedzę o tym, jak produkujemy ciepło i energię elektryczną, jak je oszczędzać, jak dbać o ekologię - mówi prezes prezes zarządu spółki Enea Ciepło w Białymstoku Marcin Moskwa.
„Lekcje Ciepła z Enea Ciepło” w Białymstoku są częścią ogólnopolskiej inicjatywy organizowanej przez Izbę Gospodarczą Ciepłownictwo Polskie i dostawców ciepła systemowego.
Każda białostocka szkoła podstawowa może bezpłatnie wziąć udział w tym programie.
| red: tk
Jak do tej pory obyło się bez awarii, ale zużycie paliw do ogrzewania Białegostoku znacznie wzrosło. Trwające od kilkunastu dni siarczyste mrozy doprowadziły do trzykrotnie większego niż na początku sezonu grzewczego zapotrzebowania na ciepło.
Jedna spółdzielnia mieszkaniowa i kilkanaście wspólnot lokatorskich w Białymstoku rozpoczną od 1 października sezon grzewczy. Odbiorcy ciepła muszą się liczyć z wyższymi kosztami ogrzewania. To efekt wzrostu taryf i braku tarcz ochronnych.
Nie tylko w hali i na boisku, ale też na... Rynku Kościuszki. W sercu Białegostoku trwa 17. edycja koszykarskiego turnieju Enea Streetball. Młodzi zawodnicy w 3 lub 4-osobowych zespołach walczą o miano najlepszej drużyny w koszykówce ulicznej.