Radio Białystok | Wiadomości | Wiadomości - Nerdoteka w Książnicy - gry, komiksy i fantastyka
Książnica Podlaska otworzyła Nerdotekę, czyli przestrzeń popkultury. To pierwsza w Polsce biblioteka poświęcona popkulturze, fantastyce, grom i komiksom.
Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Jestem zaskoczony, jaki tu jest duży wybór. Czuję, jakby to była taka kapsuła wszystkich wspomnień z okresu dzieciństwa i cieszę się, że takie miejsca powstają - mówi jeden z czytelników.
Książnica Podlaska jest największą biblioteką w północno-wschodniej Polsce i działa już od ponad 50 lat. w ubiegłym roku odnotowała blisko milion wypożyczeń i około 43 tysiące stałych czytelników.
| red: tk
Czy w dobie technologii jest jeszcze miejsce na biblioteki? W piątek (8.05) obchodzimy Dzień Bibliotekarza, a sami pracownicy bibliotek przekonują, że ich praca to dziś znacznie więcej niż tylko wypożyczanie książek.
Mieszkańcy woj. podlaskiego czytają coraz więcej - tak wynika z danych Książnicy Podlaskiej. Na konferencji prasowej o czytelnictwie w regionie zaprezentowano statystki odwiedzin i wypożyczeń w siedzibie i filiach Książnicy.
Jaki uroczy temat wymyśliła Książnica Podlaska dla swojego festiwalu literackiego Autorzy i książki - to już 9. edycja rozmów przy i z literaturą w roli głównej.