Radio Białystok | Wiadomości | Wiadomości - Ponad 17 tys. dolarów ukryte w bagażu kierowcy ciężarówki
Miał taki obowiązek, ale nie zgłosił, że przewozi dużą ilość gotówki. Funkcjonariusze z przejścia granicznego z Białorusią w Bobrownikach wykryli próbę nielegalnego wwozu do Unii Europejskiej ponad 17 tys. dolarów amerykańskich.
27-letni Białorusin ukrył gotówkę w bagażu - mówi oficer prasowy podlaskiej KAS, kom. Maciej Czarnecki.
Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Bobrownik podczas kontroli kierowcy ciężarówki wjeżdżającej z Białorusi do Polski wykryli niezgłoszone dewizy. 27-letni Białorusin ukrył w swoim bagażu 17,3 tys. dolarów amerykańskich. Za próbę nielegalnego przewozu dewiz przez granicę mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 8 tys. zł - informuje kom. Maciej Czarnecki.
Każdy, kto wjeżdża do UE lub opuszcza wspólnotę, ma obowiązek zgłosić organom celnym przewóz gotówki powyżej 10 tys. euro.
Przepis dotyczy również czeków, weksli, przekazów pieniężnych, złotych monet oraz kruszcu, m.in. w postaci sztabek.
| red: sk
Ponad pół miliona odprawionych osób i prawie 70 tysięcy dokumentów zarejestrowanych w systemie Tax Free. To półroczny bilans ruchu na przejściach granicznych z Białorusią w Kuźnicy i Bobrownikach, które wcześniej przez kilka lat pozostawały zamknięte.
W niedzielę, 17 maja mija pół roku od otwarcia podlaskich przejść granicznych z Białorusią w Bobrownikach i Kuźnicy. Jak informuje Podlaski Oddział Straży Granicznej, od 17 listopada ubiegłego roku do dziś przez przejścia graniczne w Bobrownikach i Kuźnicy z Białorusi do Polski wjechało prawie 270 tysięcy osób.
Prawie 400 tys. zł straciło kilku mieszkańców Łomży w związku z inwestycjami na giełdzie kryptowalut Zondacrypto. Do policjantów zgłosiły się poszkodowane osoby, a mundurowi ich sprawy przekazali do prokuratury, która zajmuję zgłoszeniami z całej Polski.