Radio Białystok | Wiadomości | Wiadomości - Podlaska Rada Seniorów oficjalnie powołana. Najstarszy radny ma 91 lat
Pracę na rzecz osób starszych w regionie rozpoczęła w Białymstoku nowo powołana Rada Seniorów. Wcześniej jej członkowie odebrali akty powołania. To 15 osób z całego województwa, którzy na co dzień w swoich miejscowościach pomagają osobom starszym.
Najstarszym radnym jest 91-letni Stanisław Kaseja z Łomży - działacz społeczny, redaktor biuletynu społeczno-informacyjnego "My z Łomży". Na uroczystości zapowiadał, że zamierza być aktywny aż do 100 lat.
Nowi radni odebrali akty powołania z rąk m.in. członków zarządu Jacka Piorunka i Bogdana Dyjuka. W wydarzeniu uczestniczyli także poseł Krzysztof Truskolaski, przewodniczący Sejmiku Województwa Podlaskiego Cezary Cieślukowski i przewodniczący sejmikowej Komisji Rolnictwa, Obszarów Wiejskich i Ochrony Środowiska Jerzy Leszczyński.
Jacek Piorunek przypomniał, że Wojewódzka Rada Seniorów jest organem konsultacyjnym, doradczym i inicjatywnym. Jej zadaniem jest reprezentowanie środowiska seniorów i wspieranie działań na rzecz rozwoju regionalnej polityki senioralnej.
Przypomniał również, że w Podlaskiem funkcjonuje 21 rad seniorów. Jak zaznaczył, ich liczba systematycznie rośnie, co jest efektem zarówno działalności wojewódzkiej rady, jak i wsparcia udzielanego przez Samorząd Województwa Podlaskiego.
Bogdan Dyjuk mówił do radnych, że głos rozsądku, wynikający z doświadczenia, jest dla zarządu województwa niezwykle istotny. Życzył radnym seniorom powodzenia w realizacji powierzonych zadań.
Skład Podlaskiej Wojewódzkiej Rady Seniorów:
| red: bs