Radio Białystok | Wiadomości | Wiadomości - Duży remont w szpitalu MSWiA. Pacjentów czekają miesiące utrudnień
Co najmniej do końca roku pacjenci szpitala MSWiA muszą się liczyć z utrudnieniami w związku z dużą inwestycją, która rozpoczęła się w placówce.
Wyremontowane i przebudowane będą gabinety Ambulatoryjnej Opieki Specjalistycznej. W związku z tym zamknięte jest wejście główne od ul. Ciepłej. Do szpitala MSWiA można wejść przez część E budynku, czyli wejściem od strony ul. Ogrodowej, bezpośrednio od bramy wjazdowej.
Wszystkie prace budowlane mają zakończyć się do września przyszłego roku.
Modernizacja Ambulatoryjnej Opieki Specjalistycznej w szpitalu MSWiA ma kosztować prawie 20 mln zł, z czego 18,5 mln zł pochodzi z programu FENIKS. Cel to tzw. odwrócenie piramidy świadczeń - pacjenci zyskają lepszy dostęp do poradni, gdzie będą mogli przejść również drobne zabiegi, np. urologiczne czy biopsje, bez konieczności kilkudniowego pobytu w szpitalu.
Inwestycja przyniesie wiele udogodnień. W poradni urologicznej powstanie sala operacyjna i sala wybudzeń, punkt pobrań krwi zyska większą przestrzeń, a likwidacja barier architektonicznych ułatwi poruszanie się osobom z niepełnosprawnościami.
| red: gl
Ponad 4 mln zł zadośćuczynienia z tytułu błędu medycznego ma zapłacić augustowski szpital. W sprawie z 2014 roku zapadł właśnie prawomocny wyrok. Żeby odszkodowanie zapłacić, szpital musi teraz złożyć wniosek o pożyczkę do starostwa.
Profilaktyka i wczesne wykrywanie chorób nowotworowych - to tematy kampanii edukacyjnej dla uczniów szkół ponadpodstawowych w Białymstoku. Projekt "Bóbr się bada - a Ty co, bobrzysz?" został dofinansowany w ramach konkursu Onkogranty organizowanego przez Polską Ligę Walki z Rakiem
Dwóch lekarzy z tytułami profesorów nauk medycznych pozyskały na swój oddział chirurgiczny władze Szpitala Ogólnego w Wysokiem Mazowieckiem. Ordynatorem został uznany chirurg - transplantolog prof. Artur Kwiatkowski, a jego "prawą ręką" wieloletni współpracownik prof. Andrzej Chmura.