Radio Białystok | Wiadomości | Wiadomości - Strażacy z powiatu białostockiego dostali pieniądze na sprzęt
Niektóre jednostki kupią odzież ochronną, inne zainwestują w wozy czy kamery termowizyjne - wszystko po to, by sprawniej ratować ludzi. Strażacy ochotnicy z kilkudziesięciu podbiałostockich miejscowości, ale też z Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku, otrzymali od kilku do nawet stu tysięcy złotych na różne cele.
Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Pieniądze od kilku lat przyznają władze powiatu białostockiego. Dziś przed starostwem powiatowym w Białymstoku przedstawiciele jednostek OSP odebrali promesy i cieszyli się, że dzięki wsparciu będą mogli kupić potrzebny sprzęt.
Posiadamy w tej chwili trzy samochody bojowe. Dzięki wsparciu kupimy kamerę termowizyjną i radio do komunikacji między strażakami. Kamera posłuży nam do rozpoznawania zarzewi ognia i przeszukiwania pogorzelisk - mówi prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Turośni Kościelnej Paweł Dryl.
Pieniądze otrzymała też PSP w Białymstoku.
My, jako Państwowa Straż Pożarna, otrzymujemy od starostwa powiatowego sto tysięcy złotych. Jest to wkład do zakupu samochodu do rozpoznania ratowniczego. To będzie samochód terenowy - mówi komendant miejski Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku, starszy brygadier Dariusz Wojtecki.
To gest wdzięczności za służbę i pracę - podkreśla starosta powiatu białostockiego Jan Perkowski.
Cieszę się z tego względu, że ochotnicze straże pożarne i młodzieżowe drużyny się rozwijają - mówi starosta powiatu białostockiego Jan Perkowski.
W powiecie białostockim działa nieco ponad 50 jednostek ochotniczych straży pożarnych.
| red: sk
Podkreślają, że pomaganie mają we krwi i z dewizą "Bogu na chwałę, ludziom na pożytek" zakładają mundury. Strażacy ochotnicy z Turośni Kościelnej obchodzili w sobotę (6.06) stulecie istnienia jednostki. Z tej okazji we wsi odbyła się uroczysta msza święta i apel.
W jednej chwili straciła dach nad głową. Jej dom w Cydzynie Starym, w gminie Piątnica, sąsiadował z posesją, na której w poniedziałek (25.05) doszło do bardzo dużego pożaru.
Najpierw była drużyna przeciwogniowa zorganizowana przy miejscowej fabryce, teraz to jednostka wyposażona w nowoczesny sprzęt. 110 lat kończy Ochotnicza Straż Pożarna w Supraślu.
Przez lata na białostockich Dojlidach był skromny posterunek straży pożarnej - teraz działa tam nowoczesna Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 5. To istotna zmiana, jeśli chodzi o bezpieczeństwo mieszkańców Białegostoku, ale nie tylko - strażacy będą także udzielać pomocy w kilku okolicznych gminach.