Radio Białystok | Wiadomości | Święcenie białostockiej wytwórni opłatków, hostii i komunikantów

Święcenie białostockiej wytwórni opłatków, hostii i komunikantów

2.12.2009, 19:52, akt. 19:52

Wytwórnię opłatków, komunikantów i hostii poświęcił dzisiaj metropolita białostocki, ksiądz arcybiskup Edward Ozorowski. Jest ona własnością Karola i Marka Wierzbickich i mieści się w Białymstoku.

"Wszystko co robimy, robimy z największym oddaniem. Dotykamy sacrum, pracownicy są świadomi tego, jak szczególne jest to miejsce" - mówi właściciele.

Karol Wierzbicki i jego brat Marek kontynuują rodzinne tradycje. Produkcję opłatków zapoczątkował ich ojciec Bogusław, organista z Jatwiezi Dużej. Marek Wierzbicki również jest organistą, ale w Białymstoku.

Dawniej opłatki, hostie i komunikanty wytwarzały siostry zakonne. Później zajmowali się tym także organiści. Białostocka wytwórnia opłatków została certyfikowana przez metropolitę białostockiego, a właściciele firmy złożyli przysięgę w kaplicy księdza arcybiskupa Ozorowskiego, że zachowają prawidłową recepturę. "Opłatki wytwarza się z mąki pszennej i wody, trzeba tylko zachować odpowiednie proporcje" - zdradzają bracia. To jedyna taka wielka wytwórnia w północno-wschodniej Polsce. (maa)Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


RadioRower


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok