Radio Białystok | Wiadomości | Białystok: śledztwo ws. nieprawidłowości w schronisku dla zwierząt umorzone

Białystok: śledztwo ws. nieprawidłowości w schronisku dla zwierząt umorzone

7.04.2010, 10:59, akt. 10:59

W Białostockim schronisku dla zwierząt nie było nieprawidłowości - prokuratura umorzyła śledztwo w tej sprawie.

Na wniosek obywatelki Stanów Zjednoczonych, która sponsorowała białostockie schronisko, śledczy sprawdzali czy w placówce m.in. nie dochodziło do znęcania się nad zwierzętami. Badano także finanse placówki - sponsorka zarzucała bowiem szefostwu schroniska podwójne fakturowanie tych samych zakupów, za które raz płaciła ona, a drugi raz budżet miasta.

Zarzutów sponsorki nie potwierdziły liczne kontrole zlecane przez urząd miejski. Zwierzęta były w dobrej kondycji, miały też dostęp do pełnowartościowej karmy.

Podobny obraz funkcjonowania schroniska wyłania się po przesłuchaniu wielu świadków, między innymi wolontariuszy pracujących w schronisku, weterynarzy oraz kontrolerów z urzędu miejskiego. "Po trzech miesiącach śledztwa nie udało się potwierdzić żadnych nieprawidłowości, dlatego postępowanie umorzono" - mówi szefowa prokuratury rejonowej Białystok-Północ Katarzyna Pietrzycka.

Dyrektor schroniska od samego początku zaprzeczał wszystkim zarzutom, teraz cieszy się z decyzji prokuratury. Ta jednak jest nieprawomocna i strony mogą się od niej odwołać. (emce)

Więcej:
Śledztwo w sprawie białostockiego schroniska dla zwierzątStudio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


Wybory 2019


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok