Radio Białystok | Wiadomości | "Sklepy cynamonowe" na głównej ulicy Tykocina

"Sklepy cynamonowe" na głównej ulicy Tykocina

6.08.2010, 09:45, akt. 09:45

W dniach 27-29 sierpnia 2010 roku odbędzie się w Tykocinie - już po raz czwarty - Festiwal Domu - Spotkania z dziedzictwem kulturowym Tykocina.

Celem imprezy jest rozwijanie kultury Tykocina oraz promocja miasteczka. W ramach Festiwalu, który co roku odbywa się pod innym hasłem przewodnim, podejmowane są działania artystyczne, kulturalne i edukacyjne. Tworzą go ludzie obracający się w różnych obszarach kultury, sztuki i nauki.

Inspiracją do tegorocznej imprezy stała się proza Brunona Schulza, opisująca specyficzny klimat przedwojennego miasteczka na pograniczu. W opowiadaniach z cyklu "Sklepy cynamonowe" opisany jest świat małych, przedwojennych sklepików, który będzie odtworzony w Tykocinie na ulicy Złotej - głównej ulicy miasta.

Przed wojną ulica Złota tętniła życiem, była pełna sklepików i restauracji, stanowiła centrum handlowe i rzemieślnicze miasta. W trakcie Festiwalu organizatorzy chcą na jeden wieczór, w "Noc Wielkiego Sezonu", przywrócić jej przedwojenny charakter. Spróbują odtworzyć wygląd ulicy, sieć sklepów i zakładów rzemieślniczych.

W tym roku czeka nas moc atrakcji, m.in.: "Noc Wielkiego Sezonu" – reaktywacja ulicy Złotej , "Miasto manekinów", akcje malarskie, warsztaty fotografii otworkowej, czytanie Schulza, pokazy filmów.

Szczegółowy program dostępny jest na stronie www.placczarnieckiego10.net

W tym roku Festiwal Domu organizowany jest przez Fundację Centrum Badań nad Historią i Kulturą Małych Miast we współpracy z Muzeum Podlaskim w Białymstoku Oddział w Tykocinie, Centrum Kultury, Sportu i Turystyki Ziemi Tykocińskiej, Towarzystwem Przyjaciół Ziemi Tykocińskiej, Burmistrzem Miasta Tykocin, Filmoteką Narodową, Stowarzyszeniem Ekologiczno-Kulturalnym "Pędziwiatr" oraz Otworem w Mieście przy wsparciu finansowym Fundacji Orange oraz burmistrza Tykocina. (na podst. mat. organizatora, zmj)

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NieTeatr Sokrates

REKLAMA
SILVA KULAKOWSKI OiFP

REKLAMA
OiFP Koncert Sylwestrowy

Wigilijne gotowanie


źródło: stock.adobe.com
ŁOMŻA
6.12.2022, 09:42, akt. 09:55

"Maturalne Mikołajki" w Łomży


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok