Radio Białystok | Wiadomości | Przedszkole nr 8 najlepsze w Suwałkach w odkrywaniu talentów u dzieci

Przedszkole nr 8 najlepsze w Suwałkach w odkrywaniu talentów u dzieci

1.04.2011, 13:51, akt. 13:51

Fot. Iza Kosakowska
Fot. Iza Kosakowska

O tym suwalskim przedszkolu można powiedzieć, że to prawdziwa kuźnia talentów. Świadczą o tym liczne nagrody zdobywane na przeglądach, konkursach i festiwalach także ogólnopolskich. Przedszkole nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi - bo to o nim mowa - otrzymało w marcu od Ministerstwa Edukacji Narodowej tytuł "Szkoły Odkrywców Talentów".

To jedyne takie miejsce w Suwałkach, w którym nauczyciele starają się odkryć w każdym dziecku talent, rozwijać go i pielęgnować. Placówka pracuje w oparciu o teorię inteligencji wielorakiej Howarda Gardnera, według której u człowieka można wyróżnić 8 rodzajów inteligencji, m.in. ruchową, wizualno-przestrzenną, intrapersonalną czy przyrodniczą.

Żeby jak najwcześniej odkryć u dziecka którąś z inteligencji, suwalskie przedszkole nr 8 prowadzi wiele kółek zainteresowań, m.in. matematyczne, plastyczne i teatralne a nauczyciele pracują z każdym dzieckiem indywidualnie, szukając ukrytych talentów.

Dzieci uczestniczą także w licznych zajęciach, prowadzonych nieodpłatnie przez nauczycieli pasjonatów. Maluchy w przyjaznej atmosferze rozwijają swoje talenty i zainteresowania.

Jednak - jak podkreślają pedagodzy - to, czy odkryty w przedszkolu talent dziecka będzie później rozwijany zależy już od rodziców i nauczycieli na kolejnych etapach edukacji szkolnej. (zmj)


PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujeszZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP NAVARRO | STRAUSS

REKLAMA
Nieteatr JERZY KRYSZAK

Jawor – u źródeł kultury

REKLAMA
OiFP DYPTYK WIELKANOCNY: VIA CRUCIS/CAVALLERIA RUSTICANA


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok