Radio Białystok | Wiadomości | Piotr Kuryło zakończył swoją wyprawę po słynnych europejskich sanktuariach

Piotr Kuryło zakończył swoją wyprawę po słynnych europejskich sanktuariach

10.05.2008, 19:13, akt. 19:13

Piotr Kuryło, maratończyk z Augustowszczyzny, po dwumiesięcznej wyprawie, zakończył swoją wędrówkę po słynnych europejskich sanktuariach. Liczącą ponad 4 tysiące kilometrów trasę zakończył w Sanktuarium Maryjnym w Studzienicznej, do której przyniósł cudowną wodę z Fatimy. Podczas liczącej dokładnie 53 dni wyprawy Piotr Kuryło przemierzył znaczną część Portugalii, Hiszpanię, Francję, Niemcy oraz Polskę.

Za wysiłek dziękowali mu młodzi pielgrzymi z wielu miast oraz biskup pomocniczy diecezji ełckiej Romuald Kamiński. Do Studzienicznej wbiegł w samo południe ciągnąc za sobą specjalnie skonstruowany wózek, który podczas całej trasy służył mu za prowizoryczne łóżko i w którym w drodze powrotnej wiózł cenny ładunek. "Mam wodę z ze źródeł w Fatimie i Lourdes, miejsc słynących cudami, teraz tylko od chorych i cierpiących będzie zależało, czy im pomoże, bo sama woda nic nie zdziała bez silnej wiary" - wyjaśniał.

I pielgrzymi oraz kapłani najwyraźniej docenili jego wysiłek, bo przywitali go gromkimi brawami. A kustosz sanktuarium ksiądz Zygmunt Kopiczko, podkreślał, że Piotr Kuryło to przykład dobrego chrześcijanina, który może być wzorem zwłaszcza dla młodzieży. "Młodzieży, która ucieka od wszelkiego wysiłku, przed komputer, telewizor" –wyjaśniał.

Dostarczona przez maratończyka woda została wlana do studzienki stojącej przy kapliczce na wyspie, a biskup Romuald Kabroński odprawił uroczystą mszę świętą.

To nie pierwszy taki wyczyn 36 letniego biegacza. Do tej pory przebiegł on bowiem Polskę wzdłuż i wszerz, a w ubiegłym roku pobiegł z Augustowa do Aten, gdzie wystartował w wielkim maratonie z Aten do Sparty. Zajął wówczas drugie miejsce i był najlepszy spośród Europejczyków.Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


Choinka na niebiesko


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok