Radio Białystok | Wiadomości | Wiadomości - Augustów: mniejsza opłata ma zachęcać do zakładania żłobków
Władze Augustowa obniżyły koszty rejestrowania prywatnych żłobków i klubów dziecięcych. Osoby, które zechcą prowadzić taką działalność będą musiały zapłacić za wpis 400 złotych.
Początkowo miała być to kwota 600 złotych, ale taką propozycję oprotestowali miejscy samorządowcy. 600 złotych może odstraszyć potencjalnych organizatorów tego typu placówek - mówią radni Anna Urban i Marcin Kleczkowski - natomiast niższa stawka jest na pewno ukłonem dla bezrobotnych absolwentów szkół pedagogicznych i innych osób mających pomysł na prowadzenie takiej działalności.
Właśnie na wniosek radnych opłata została obniżona do 400 złotych. Burmistrz Kazimierz Kożuchowski informuje jednak, że w Augustowie nie ma zainteresowania otwieraniem prywatnych żłobków. Nigdy nie było chętnych i nikt nie interesował się wpisaniem takiej placówki do rejestru, ale jeśli się znajdą do serdecznie ich do mnie zapraszam - powiedział.
W Augustowie działa tylko jeden żłobek, który podlega pod urząd miasta. I - jak zapewnia burmistrz - miejsc jest w nim tyle, że wystarcza dla wszystkich chętnych, tak, że nikt nie zostaje odesłany z kwitkiem. (mCzar)