Radio Białystok | Wiadomości | Znamy atrakcje łomżyńskiego finału WOŚP

Znamy atrakcje łomżyńskiego finału WOŚP

27.12.2011, 08:19, akt. 08:19

Jerzy Owsiak - finał WOŚP, foto: Paweł Wądołowski
Jerzy Owsiak - finał WOŚP, foto: Paweł Wądołowski

Pokazy policji, zjazdy na linach i inscenizacja grupy rekonstrukcyjnej - to tylko niektóre z atrakcji XX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Łomży.

Pierwszy raz odbędzie się łomżyński Bieg Narciarski i Bieg Cukrzyków. Poza tym zaplanowane są pokazy policji i grup Strzelec i PolSurwiwal. Wszystkie atrakcje skupią się wokół sceny, która stanie przy Hali Sportowej Olimpijczyków Polskich.

W hali będzie "pchli targ". "Każdy może przynieść do siedziby sztabu przy Dwornej 1 rzeczy, których chce się pozbyć z domu, a my potem wystawimy je na sprzedaż za symboliczny datek do puszki" - mówi szef łomżyńskiego sztabu, Krzysztof Pyczot.

Tradycyjnie spotkamy także 160 wolontariusz w całym regionie. Sztabiki są w Ciechanowcu, Wiźnie, Jedwabnem, Zakładzie Karnym w Grądach Woniecko, Tarnowie i Miastkowie - dodaje Krzysztof Pyczot. Wszystkie informacje o planach łomżyńskiego sztabu można znaleźć na www.wosp.lomza.pl.

Pieniądze zebrane w tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przeznaczy na zakup najnowocześniejszych urządzeń do ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą. (brb)

Zobacz też:
Finał WOŚP coraz bliżejStudio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Kult" Łukasza Orbitowskiego

RadioRower
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok