Radio Białystok | Wiadomości | Izbę Pamięci ks. Jerzego Popiełuszki w Suchowoli odwiedza coraz więcej pielgrzymów

Izbę Pamięci ks. Jerzego Popiełuszki w Suchowoli odwiedza coraz więcej pielgrzymów

30.06.2012, 14:14, akt. 14:14

Do tego miejsca bez przerwy ciągną rzesze pielgrzymów z całego kraju i zza granicy. Liczba pielgrzymek zdecydowanie wzrosła w ciągu ostatnich dwóch lat, od beatyfikacji księdza Jerzego Popiełuszki.

W ciągu weekendu Izbę Pamięci w parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Suchowoli odwiedza kilkanaście pielgrzymek autokarowych - informuje proboszcz Tomasz Małuszko.

W Izbie Pamięci można zobaczyć wiele rzeczy związanych z księdzem Popiełuszką. Najnowszym nabytkiem jest stół z białostockiego prosektorium, na którym była przeprowadzona sekcja zwłok księdza po jego zamordowaniu.

Izba Pamięci ks. Jerzego Popiełuszki powstała w 1986 roku - 2 lata po zamordowaniu kapłana przez funkcjonariuszy SB. Ogłoszenie ks. Jerzego Popiełuszki błogosławionym Kościoła katolickiego odbyło się 6 czerwca 2010 w Warszawie na placu Piłsudskiego. Mszy świętej beatyfikacyjnej przewodniczył abp Angelo Amato, prefekt Kongregacji ds. Kanonizacyjnych, który w imieniu papieża Benedykta XVI odczytał akt beatyfikacyjny. Wraz z nim Mszę beatyfikacyjną koncelebrowało około 100 kardynałów, arcybiskupów i biskupów oraz 1,6 tys. kapłanów.

Wspomnienie liturgiczne bł. Jerzego Popiełuszki obchodzone jest 19 października. (rr/js)Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok