Radio Białystok | Wiadomości | Międzynarodowa Wystawa Kotów w Białymstoku

Międzynarodowa Wystawa Kotów w Białymstoku

13.10.2012, 05:09, akt. 05:09

Foto: Katarzyna J. Siemieniuk
Foto: Katarzyna J. Siemieniuk

Wielkie main coony, pyzate brytyjczyki, smukłe koty orientalne, puchate persy i bezwłose sfinksy. Przedstawicieli m.in. tych ras można będzie podziwiać na Międzynarodowej Wystawie Kotów w Białymstoku.

Hodowcy z całej Polski oraz Litwy, Łotwy, Estonii i Rosji zaprezentują ok. 170 kocich piękności. Przez dwa dni (13-14.10) sędziowie będą je oceniać, przyznawać certyfikaty i tytuły oraz wybierać najpiękniejszego kota wystawy.

Odwiedzający wystawę będą mieli okazję wesprzeć Fundację "Kotkowo", która zajmuje się ograniczaniem bezdomności kotów w mieście. Będzie można nie tylko wrzucać datki do specjalnie oznakowanych puszek, ale także zasięgnąć porady dotyczącej opieki nad kotem - informuje Agata Kielan z "Kotkowa". Fundacja przygotowała także galerię kotów, które poszukują nowych domów i które po rozmowie z wolontariuszami "Kotkowa" będzie można adoptować.

Będzie też można kupić koty ceramiczne, malowane i haftowane. Podczas wystawy prace swoich podopiecznych będzie oferować Dom Pomocy Społecznej przy ul. Baranowickiej w Białymstoku. Dochód z ich sprzedaży zasili konto Stowarzyszenia "Otwierajmy Serca" opiekującego się dziećmi niepełnosprawnymi intelektualnie.

Wystawę można odwiedzać w sobotę i niedzielę od 10:00 do 18:00 w Hali sportowej Uniwersytetu w Białymstoku przy ul. Świerkowej. (ap/zmj)

Patronat medialny: Polskie Radio BiałystokStudio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Moje białostockie powidoki" Andrzeja Fiedoruka

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok