Radio Białystok | Wiadomości | Zambrów: Wtorek z Polskim Radiem Białystok

Zambrów: Wtorek z Polskim Radiem Białystok

5.03.2013, 07:00, akt. 07:00

Obwodnica Zambrowa, fot. Adam Dąbrowski
Obwodnica Zambrowa, fot. Adam Dąbrowski

O sterylizacji zwierząt z Emilią Przychodzień rozmawia Adam Dąbrowski

Hospicjum domowe może rozpocząć działalność w Zambrowie - relacja Adama Dąbrowskiego

Dodatkowe patrole policji w Zambrowie - relacja Adama Dąbrowskiego

Z prezesem ZSM Henrykiem Kosieradzkim rozmawia Adam Dąbrowski

O energii odnawialnej z Bogdanem Pacem rozmawia Adam Dąbrowski

Nowe atrakcje na basenie w Zambrowie - relacja Adama Dąbrowskiego

Dogoterapia w Szkole Podstawowej nr 5 - relacja Adama Dąbrowskiego

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Dogoterapia w zambrowskiej podstawówce i dodatkowe patrole policji - m.in. to tematy wtorkowych (5.03) relacji z Zambrowa.

Zajęcia dogoterapii wprowadziła do planu swoich zajęć szkoła podstawowa nr 5 w Zambrowie. Dwa razy w tygodniu trzyletni labrador spotyka się z dziećmi z klas integracyjnych, raz w miesiącu będą miały z nim lekcję maluchy z klasy pierwszej. Te zajęcia to inicjatywa nauczycielki z tej szkoły Moniki Dąbrowskiej - Ignaczuk, która od pięciu lat uczy w klasach integracyjnych.

Tężnie solankowe to kolejna atrakcja, którą zamierza wprowadzić do swojej oferty pływalnia miejska w Zambrowie. Ich koszt to kilkadziesiąt tysięcy złotych. Jak mówi kierownik zambrowskiej pływalni delfin, Jerzy Przychodzeń, tężnie powstaną na drugim piętrze budynku, zajmując antresolę z widokiem na halę basenową, w której mieścił się dotychczas pokój narad.

Nasz reporter rozmawiał też na temat energii odnawialnej w Zambrowie z sekretarzem gminy Bogdanem Pacem.

Piętnastoosobową radę nadzorczą wybrali członkowie Zambrowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Od trzech lat spółdzielnia działała bez rady, ponieważ poprzednie wybory zakwestionowała grupa członków spółdzielni, a sąd przyznał im rację unieważniając je i ustanawiając kuratora. Piętnastoosobową radę nadzorczą wybrali członkowie Zambrowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Od trzech lat spółdzielnia działała bez rady, ponieważ poprzednie wybory zakwestionowała grupa członków spółdzielni, a sąd przyznał im rację unieważniając je i ustanawiając kuratora. Tym razem zarząd zambrowskiej spółdzielni starał się zrobić wszystko, by uniknąć poprzednich błędów -obiecuje prezes Henryk Kosieradzki.

W Zambrowie ma rozpocząć działanie hospcjum domowe - z inicjatywą taką wystąpiło Stowarzyszenie "Człowiek nie Wiek". Pierwsze spotkanie w tej sprawie, cieszyło się znacznym zainteresowaniem mieszkańców nie tylko powiatu zambrowskiego. To potrzebna działalność wypełniająca pewną lukę w życiu społecznym - uważa prezes stowarzyszenia, Karol Kosakowski. Stowarzyszenie będzie zabiegało o podpisanie kontraktu na działalność hospicjum z Narodowym Funduszem Zdrowia, zabiega jednak także o pomoc sponsorów i wolontariuszy - ludzi, którzy chcą pomagać innym, bo odczuwają taka potrzebę.

Więcej policjantów pojawi się na ulicach Zambrowa w weekendy - samorząd miasta opłaca dodatkowe patrole z własnego budżetu. Zambrów, który nie ma własnej straży miejskiej, od kilku lat płaci swoim policjantom za dodatkową pracę. Jak mówi naczelnik wydziału prewencji komendy powiatowej Grzegorz Zientarski, podobnie będzie także w tym roku.

Marzec jest Ogólnopolskim Miesiącem Sterylizacji. O pożytkach z kastracji lub sterylizacji pupila nasz reporter rozmawiał z lekarzem weterynarii Emilią Przychodzień.


Początek relacji o 9:00. (kjs)

Zobacz też:
Poprzednie relacje z ZambrowaStudio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


Wybory 2019

Białostocki Teatr Lalek, fot. Katarzyna Cichoń
KULTURA
15.09.2019, 10:55, akt. 10:59

Premiera spektaklu "Lament" w BTL-uźródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok