Radio Białystok | Wiadomości | Białystok: Pikieta związkowców

Białystok: Pikieta związkowców

26.03.2013, 15:50, akt. 15:50

Fot. Katarzyna Kozłowska
Fot. Katarzyna Kozłowska

Pikieta związkowców w Białymstoku - relacja Katarzyny Kozłowskiej

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Rano strajk generalny na Śląsku, po południu pikiety przed urzędami wojewódzkimi w całym kraju. We wtorek (26.03) Białymstoku związkowcy, ale też mieszkańcy manifestowali swoje niezadowolenie z działań rządu, zwłaszcza dotyczących kodeksu pracy.

Przed Podlaski Urząd Wojewódzki przyszło kilkaset osób. Niektórzy trzymali transparenty z hasłami: "Pracodawco nie słuchaj bełkotu rządu, inwestuj w kapitał ludzki", "Tusk pozwól Polakom dotrwać do emerytury". Chociaż strajk zorganizowano na Śląsku, to postulaty skierowane do rządu dotyczą całego kraju - podkreślali pikietujący.

Przewodniczący podlaskiej Solidarności Józef Mozolewski ma nadzieję, ze po tych pikietach i strajku rząd poprzez dialog społeczny pochyli się nad problemami pracowników i bezrobotnych i je rozwiąże. O niesprawiedliwości i różnicach w wynagrodzeniu mówił z kolei przewodniczący Podlaskiej Federacji Związków Zawodowych Pracowników Ochrony Zdrowia Eugeniusz Muszyc.

O dialog przy stole a nie na ulicy apelował też przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego Forum Związków Zawodowych Województwa Podlaskiego Adam Gryka. Natomiast przewodniczący podlaskiego OPZZ Antoni Poźniak twierdzi, że strona rządowa i pracodawcy uważają, że w komisji trójstronnej większość postulatów została załatwiona. Jednak jego zdaniem nie mówią całej prawdy, bo ustawa antykryzysowa nie współgra z przepisami kodeksu pracy.

W związku z pikietą przez ponad dwie godziny zablokowany był fragment ulicy Mickiewicza. Policja nie odnotowała żadnych incydentów. (kk/wsz)

Zobacz też:
Kraj: Strajk na Śląsku i pikiety w całej Polsce

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok