Radio Białystok | Wiadomości | Białystok: Starania o pieniądze na obwodnicę

Białystok: Starania o pieniądze na obwodnicę

23.05.2013, 13:48, akt. 13:48

Fot. Edyta Wołosik
Fot. Edyta Wołosik

Potrzeba 430 mln zł, żeby dokończyć obwodnicę Białegostoku. Już jest 17 kilometrów, władze miasta rozpoczęły starania o pieniądze na kolejne 13. To fragmenty obwodnic zachodniej i południowej.

Chodzi o ulice: Narodowych Sił Zbrojnych, Aleję Niepodległości i ulicę Paderewskiego oraz ulicę Ciołkowskiego - mówi dyrektor Zarządu Dróg i Inwestycji Miejskich Janusz Ostrowski.

Będą dwie jezdnie, bezkolizyjne skrzyżowania, ścieżki rowerowe, oświetlenie. Cała obwodnica to około 30 kilometrów, zachodnia część ma ponad 8 kilometrów, dokończenie południowej - niespełna 5. Jednym z głównych elementów zachodniej obwodnicy miasta będą bezkolizyjne skrzyżowania. Ma ich być 11, czyli więcej niż na dłuższym odcinku północnej obwodnicy. A to dlatego, że w części zachodniej jest więcej skrzyżowań z już istniejącymi ulicami.

Dokończenie budowy obwodnicy Białegostoku ma rozpocząć się w 2014 roku. Władze miasta nie rezygnują też z przebicia ulicy Sitarskiej. Szacują, że prace rozpoczną się w pierwszej połowie przyszłego roku. Na razie jednak czekają na opracowanie środowiskowe, które ma wykazać, czy w tej części miasta nie rośnie chroniony storczyk i czy nie zasiedlił się derkacz. (ew/zmj)

Zobacz też:
Białystok: Szykuje się paraliż komunikacyjnyStudio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Gwiazdka z Książką

"Drogi Święty Mikołaju" Nataszy Sochy i Magdy Mazur

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok