Radio Białystok | Wiadomości | Wiadomości Łomża | WIADOMOŚCI ŁOMŻA: Ponad pół wieku razem. Medale prezydenta RP dla małżeństw z powiatu grajewskiego
Przeżyli ze sobą ponad 50 lat. W sobotę (10.01) w Grajewie ponad 30 par odbierze medal od Prezydenta RP za długoletnie pożycie.
Uroczystość nie była w mieście organizowana od dwóch lat. Dlatego dzisiaj wyróżnienie otrzyma tak dużo par i to ze stażem małżeńskim większym niż 50 lat.
Medal otrzyma 16 par, które pobrały się w 1974 roku i 18 par, które zrobiły to w 1975 roku.
To jest wyróżnienie za 50 lat małżeństwa. I bardzo się cieszymy, że ta uroczystość wraca do naszego miasta pod dwuletniej przerwie - mówi burmistrz Grajewa Maciej Bednarko.
Uroczystość przekazania medali przyznanych przez Prezydenta RP Karola Nawrockiego przygotowuje wspólnie Urząd Miasta i Starostwo Powiatowe w Grajewie.
| red: bs
Kolejnych 39 par małżeńskich odebrało w sobotę (15.11) w łomżyńskiej Hali Kultury Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.
Jedni są związani z Łomżą przez całe życie, inni wybrali to miasto do osiedlenia, ale łączy ich to, że przeżyli w małżeństwie ponad pół wieku. Trzydzieści dwie pary odebrały w Hali Kultury medale "Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie".
Sakramentalne "tak” mówili sobie w 1973 roku. Dziś, po 50 latach wspólnego małżeństwa, 146 par z Białegostoku w Auli Magna Pałacu Branickich z rąk prezydenta miasta otrzymało okolicznościowe medale za długi staż małżeński.