Radio Białystok | Wiadomości | Wiadomości Łomża | WIADOMOŚCI ŁOMŻA: Mieszkańcy znów zdecydują o mieście. Rusza budżet obywatelski Łomży
Od poniedziałku (25.05) przez najbliższe dwa tygodnie można już zgłaszać propozycje do przyszłorocznego budżetu obywatelskiego Łomży.
Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Do 8 czerwca mieszkańcy Łomży mogą zgłaszać swoje propozycje zadań do przyszłorocznego budżetu obywatelskiego miasta. Do rozdysponowania jest tym razem rekordowa suma 3,2 mln zł, z czego 1,55 mln zł przeznaczono na zadania ogólnomiejskie.
Wartość pojedynczego projektu inwestycyjnego nie może przekroczyć 900 tys. zł, a w przypadku projektów miękkich limit wynosi 50 tys. zł.
Z pozostałej sumy po 110 tys. zł zarezerwowano dla każdego z łomżyńskich osiedli, gdzie limit na zadanie miękkie to 20 tys. zł.
Wstępna lista zgłoszonych i zweryfikowanych pomysłów ogłoszona będzie 30 czerwca, a przez następny tydzień pomysłodawcy projektów odrzuconych będą mogli składać jeszcze odwołania.
Ostateczna lista propozycji, na które będzie można głosować, będzie zaprezentowana 2 września, a samo głosowanie (internetowe i tradycyjne) zaplanowano na termin od 15 września do 2 października, natomiast jego wyniki ogłoszone będą 27 października.
To już 14. edycja budżetu obywatelskiego Łomży - dotychczas z wydzielanych na to działanie pieniędzy udało się zrealizować w Łomży projekty na około 25 mln zł.
| red: gl
200 tys. zł przeznaczyły w tym roku władze Łomży ze swojego budżetu na Program Ograniczania Niskiej Emisji. To pieniądze przeznaczone na dofinansowanie wymiany dotychczasowych źródeł ciepła, tzw. kopciuchów, na bardziej ekologiczne formy ogrzewania mieszkań.
Zarząd ŁKS-u Łomża po kilku tygodniach milczenia wydał oświadczenie w sprawie wątpliwości dotyczących finansów klubu. Jest to związane z informacjami o tym, że klub nie płacił zawodnikom, którzy nie wyszli w związku z tym na trening.
To inwestycje, na które od wielu lat czekali kierowcy. W poniedziałek (23.03) oficjalnie oddano do użytku kolejne odcinki dwóch dróg w powiecie łomżyńskim.