Radio Białystok | Wiadomości | Wiadomości Łomża | WIADOMOŚCI ŁOMŻA: "Służbowo Zawsze Bezpiecznie". Szkolenie, by rozwinąć umiejętności i zdobyć sprzęt
To okazja do podniesienia swoich umiejętności, ale także zdobycia nowego sprzętu dla jednostek. W Łomżyńskim WORD odbyło się szkolenie pod hasłem: "Służbowo Zawsze Bezpiecznie".
W jego trakcie przedstawiciele służb ratunkowych mogli doskonalić umiejętności jazdy, znajomości przepisów czy udzielania pierwsze pomocy. Najlepsze jednostki dostały od WORD-u specjalistyczny sprzęt.
Nasza jednostka otrzymała torbę ratowniczą R1 z kompletnym wyposażeniem. To torba do pierwszej pomocy. Nasza jednostka jest najbliżej usytuowana przy nowej trasie Via Baltica, czyli S61. I znaczna część naszych wyjazdów to wypadki drogowe - mówił Piotr Mierzejewski z OSP Konarzyce.
Podobne torby dostały inne jednostki OSP, a do policjantów trafiły nowoczesne alkomaty.
Konkurs bezpieczeństwa ruchu drogowego o nazwie "Służbowo zawsze bezpiecznie" jest to konkurs, niekoniecznie dla służb mundurowych, ale dla służb, które poruszają się pojazdami służbowymi uprzywilejowanymi. W tym roku wzięli w nim udział policjanci, strażacy, inspektorzy ITD oraz pracownicy szpitala - mówił dyrektor łomżyńskiego WORD-u, Robert Czerwiński.
Członek zarządu województwa podlaskiego, Jacek Piorunek, podkreślał profesjonalizm służb. Ale, jak dodał, każde szkolenie powoduje, że są lepiej przygotowani do niesienia pomocy.
| red: at
Test z przepisów ruchu drogowego, tor przeszkód czy udzielanie pierwszej pomocy. To konkurencje wojewódzkiego finału Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.
Egzamin na prawo jazdy będzie można zdawać w Grajewie. Łomżyński WORD otworzył swoją filię w tym mieście.
Na łomżyńskich ulicach pojawiły się już nowe samochody egzaminacyjne Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Po zmianie przepisów egzaminy na kategorie C przeprowadzane są ciągnikami siodłowymi z naczepami.