Radio Białystok | Wiadomości | Wiadomości Łomża | WIADOMOŚCI ŁOMŻA: Łomżyński szpital doceniony. A i pacjenci zasłużyli na leczenie na najwyższym poziomie
Łomżyński szpital otrzymał certyfikat wydawany przez Ministerstwo Zdrowia. Ma on potwierdzać wysoką jakość usług w placówce. Ale przynosi też szpitalowi realne korzyści bo może on, dzięki temu, dostać więcej pieniędzy z NFZ.
W szpitalu także otworzono oficjalnie w piątek (29.05) wyremontowany blok operacyjny.
Widzimy tu fantastyczny, wyremontowany, odnowiony blok operacyjny. Ze sprzętem na miarę już nie tylko dwudziestego pierwszego, ale dwudziestego drugiego wieku. To naprawdę duma. Pacjenci z Łomży zasłużyli na leczenie na najwyższym poziomie - mówiła wiceminister zdrowia, Katarzyna Kacperczyk.
Remont bloku operacyjnego był ważny i potrzebny mówił dyrektor szpitala, Dariusz Domasiewicz.
Mamy teraz dwie nowoczesne sale, w pełni wyposażone, dostosowane do najnowszych standardów. Dotychczas nie było w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży żadnego robota. Dzisiaj jest. Jest i świetny personel, i mamy siedem zakresów zabiegowych, a więc cała zabiegówka, czyli okulistyka, ortopedia, chirurgia. Do tego doszła jeszcze akredytacja, która potwierdza najwyższą jakość - wyliczał Dariusz Domasiewicz.
Jak podkreślał obecny na konferencji prasowej członek zarządu województwa podlaskiego, Jacek Piorunek łomżyński szpital jest jednym z dziesięciu szpitali w Polsce, które otrzymały akredytację.
Katarzyna Kowalczyk dodała, że akredytacja jest osiągnięta z doskonałym wynikiem:
Szpital uzyskał osiemdziesiąt pięć procent. To jest wynik wyjątkowy.
Jak szacuje dyrektor szpitala, dzięki akredytacji placówka może dostać rocznie kilka milionów więcej z Narodowego Funduszu Zdrowia.
| red: at