Radio Białystok | Wiadomości | Wiadomości Łomża | WIADOMOŚCI ŁOMŻA: Łomża i Łapy z pieniędzmi na cele opiekuńcze
Miasto Łomża i gmina miejsko-wiejska Łapy to dwa samorządy z woj. podlaskiego, które otrzymały granty z programu „Premia społeczna”. Był to trzeci nabór w tym programie i Łomży przyznano w nim niemal 400 tys. zł, a Łapom ponad 43 tys.
To dofinansowanie, które samorządy mogą przeznaczyć m.in. na: usługi opiekuńcze, opiekę wytchnieniową, a także na usługi pielęgniarskiej domowej opieki długoterminowej oraz opieki paliatywnej.
Przyznane pieniądze można wydatkować również na usługi adresowane do rodzin, np. na dzienne i środowiskowe formy wspierania dzieci i młodzieży oraz na pieczę zastępczą.
Samorządy, które chcą się ubiegać o granty w kolejnym naborze programu „Premia społeczna” mają czas na złożenie wniosku do 17 czerwca.
| red: tk
220 mln zł z Funduszu Medycznego dostanie Białostockie Centrum Onkologii na budowę ośrodka diagnostyki i leczenia raka piersi Breast Cancer Unit w Białymstoku i utworzenie ośrodka radioterapii w Suwałkach. Dyrektor Centrum podpisała w czwartek (30.04) umowę w tej sprawie.
4 mln 300 tys. zł dostało na 2026 rok 47 podlaskich samorządów na wsparcie wytchnieniowe opiekunów dzieci z niepełnosprawnością w wieku 2-16 lat bądź osób dorosłych ze znacznym stopniem niepełnosprawności.
4,3 mln zł dostało na 2026 rok 47 podlaskich samorządów na wsparcie wytchnieniowe opiekunów dzieci z niepełnosprawnością w wieku 2-16 lat bądź osób dorosłych ze znacznym stopniem niepełnosprawności - poinformowano w poniedziałek (2.03) w urzędzie wojewódzkim w Białymstoku.