Radio Białystok | Wiadomości | Wiadomości Łomża | WIADOMOŚCI ŁOMŻA: Komisja Odwoławcza PZPN przyznała licencję ŁKS-owi Łomża. Czas na baraże o II ligę
Łomżyński ŁKS otrzymał licencję na grę w II lidze piłki nożnej. Przyznała ją w drugiej instancji Komisja Odwoławcza ds. Licencji Klubowych PZPN. A to oznacza, że teraz o awansie drużyny z Łomży zadecydują już tylko mecze barażowe.
Wejście do II ligi było jednym z głównych celów klubu, który w tym roku obchodzi 100-lecie swojego funkcjonowania.
O tym, że ŁKS utrzymał się na - dającym szansę na awans - drugim miejscu w tabeli swojej grupy, zadecydowały mecze ostatniej kolejki. Zawodnicy z Łomży pokonali na własnym boisku Mławiankę Mława 2:1 i dzięki temu nie dali się wyprzedzić tuż przed metą Warcie Sieradz, która też wygrała swój pojedynek.
Teraz od drugiej ligi zespół ŁKS-u dzieli już tylko drabinka meczów barażowych. Pierwszy to pojedynek z Górnikiem Polkowice, a jeśli ten zakończy się zwycięsko - dwumecz z Sokołem Kleczew.
Jedynym ziarnem niepewności była decyzja Komisji ds. Licencji PZPN, która kilka dni temu nie przyznała łomżyńskiemu klubowi uprawnień do gry w wyższej lidze.
Teraz jednak, po - skutecznym jak widać - odwołaniu od tej decyzji, komisja odwoławcza postanowiła przyznać licencję "z nadzorem finansowym i infrastrukturalnym, oraz nałożyć na klub środek kontroli w postaci obowiązku zapłaty kwoty 10 000 zł za naruszenie jednego z kryteriów Podręcznika Licencyjnego, a także dyscypliny procesu licencyjnego".
To zaś oznacza, że awans do drugiej ligi zależy teraz już tylko od wyników spotkań z rywalami.
A pierwszy mecz barażowy ŁKS rozegra na swoim boisku już w środę (3.06) o godz. 19:26, nawiązującej do roku utworzenia łomżyńskiego klubu.
| red: bs
Sezon w piłkarskiej trzeciej lidze zakończyły Wigry Suwałki, rezerwy Jagiellonii Białystok i KS Wasilków. Jako jedyni w grze pozostają gracze ŁKS-u Łomża, którzy zajęli w tabeli drugie miejsce i tym samym awansowali do baraży o awans do drugiej ligi.
Walczący o baraże o wejście do piłkarskiej drugiej ligi ŁKS Łomża nie otrzymał licencji na grę w tej lidze. Klub zapowiada uzupełnienie dokumentów licencyjnych.