Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | W Augustowie eksperci doradzali oszukanym przez banki

W Augustowie eksperci doradzali oszukanym przez banki

autor: Marcin Kapuściński

17.12.2018, 12:12, akt. 12:16

Niezrozumienie umów, bezgraniczna wiara w uczciwość osoby oferującej kredyt oraz korzystanie z pozabankowych pożyczek. Tak zaczyna się większość historii, które przedstawiciele stowarzyszenia Stop Bankowemu Bezprawiu usłyszeli w miniony weekend w Augustowie.

Fot. Joanna Żemojda
Fot. Joanna Żemojda

Warszawscy prawnicy, przyjechali tam, aby doradzać osobom pokrzywdzonym. Jedną z nich był mieszkaniec podaugustowskiej wsi.

Chciałem założyć lokatę, ale zaproponowano mi ofertę, która miała być jeszcze lepsza. Przez pierwsze lata zwyżkowało, a potem zysk zaczął spadać. Przez trzy lata straciłem jedna trzecią kwoty, którą tam włożyłem.

Anna Włodarczyk ze stowarzyszenia Stop Bankowemu Bezprawiu podkreśla, że przypadki, z jakimi spotkała się w Augustowie, pojawiają się w całym kraju.

Ilość osób, które zgłaszają się z problemami, pokazuje, że skala problemu jest gigantyczna. Wiele osób zgłasza się i pyta np. dlaczego rośnie im zadłużenie, choć spłacają kredyt. Przypadki są bardzo różne, a wszyscy nie mogą uwierzyć, że brakuje nadzoru państwa na bankami i takie coś ma miejsce.

Włodarczyk zachęca, aby przed podpisaniem umowy zasięgnąć rady specjalisty. W przypadku, gdy już się to stało, poleca kontakt ze swoim stowarzyszeniem lub rzecznikiem praw konsumenta.

| red: kap
ZNAJDŹ NAS


REKLAMA


RadioRower
fot. Archiwum
14.06.2019, 14:29, akt. 14:33

Zdarzyło się w tygodniu


źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok