Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Parlamentarzyści i radni wojewódzcy z PiS spotkali się po raz pierwszy

Parlamentarzyści i radni wojewódzcy z PiS spotkali się po raz pierwszy

autor: Tomasz Kubaszewski

11.02.2019, 11:25, akt. 11:35

- Mam nadzieję, że współpraca między władzami Prawa i Sprawiedliwości i naszym radnymi w sejmiku będzie układała się lepiej niż do tej pory — powiedział w Studiu Suwałki wiceminister spraw wewnętrznych i poseł Jarosław Zieliński.

Fot. Wojciech Szubzda
Fot. Wojciech Szubzda

Ujawnił, że w miniony piątek doszło do pierwszego w tej kadencji samorządu spotkania parlamentarzystów z woj. podlaskiego z radnymi. Padły deklaracje, iż nie dojdzie już do takich sytuacji, jak w listopadzie ubiegłego roku, gdy sejmikowa większość sprzeciwiła się składowi zarządu województwa zatwierdzonemu przez centralne władze Prawa i Sprawiedliwości.


Tej lojalności zabrakło na początku, ale to nie była tylko kwestia samych radnych — dodaje Zieliński. - Konsekwencje polityczne już zostały chyba wyciągnięte. Myślę o zmianie pełnomocnika wojewódzkiego. Po tym okresie, który nie był zbyt fortunny i spowodował pewien zawód części mieszkańców województwa, chociaż nie jest to w żadnej mierze moją winą, jako poseł mogę przeprosić naszych wyborców za to, co miało miejsce. Chociaż to inni powinni przepraszać.


Wiceminister dodał, że piątkowe spotkanie z radnymi napawa go optymizmem.


Mam nadzieję, że będzie teraz coraz lepiej, mam nadzieję na stabilizację sytuacji. Odbyliśmy merytoryczną, rzeczową rozmowę na temat współpracy pomiędzy parlamentarzystami a radnymi województwa. Każdy odpowiedzialny polityk, a także działacz samorządowy zdaje sobie sprawę z tego, że tylko we współdziałaniu, tylko w synergii, tylko we wzajemnym wspieraniu w dążeniu do celów politycznych i społecznych, te cele można osiągać i je dobrze realizować.


Zdaniem Zielińskiego, wszyscy powinni też zaakceptować zmianę, jaka dokonała się na stanowisku pełnomocnika PiS w woj. podlaskim. Przypomnijmy, że decyzją prezesa Jarosława Kaczyńskiego Dariusz Piontkowski zastąpił Krzysztofa Jurgiela.

| red: mik

ZOBACZ TEŻ:


Ponad ćwierć miliona złotych na odprawy - felieton Renaty Redy

18.12.2018, 07:53

Ponad 266 tysięcy złotych odpraw i ekwiwalentów za niewykorzystane urlopy dostali członkowie byłego już Zarządu Województwa Podlaskiego.


Województwo podlaskie ma zarząd nowej kadencji

11.12.2018, 07:30

Województwo podlaskie ma nowy zarząd, stworzony przez - posiadający większość w sejmiku - klub radnych PiS. Wybór dwóch wicemarszałków i dwojga członków zarządu przeprowadzony został na wtorkowej sesji. Niektóre kandydatury poparło też kilku radnych opozycji.

ZNAJDŹ NAS


REKLAMA


Wakacje ze smakiem


fot. archiwum
19.07.2019, 15:28, akt. 15:30

Zdarzyło się w tygodniu
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok