Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Ponad milion złotych unijnej dotacji trafi na opiekę paliatywną i hospicyjną w Suwałkach

Ponad milion złotych unijnej dotacji trafi na opiekę paliatywną i hospicyjną w Suwałkach

autor: Renata Reda

6.03.2019, 15:44, akt. 16:41

Ciężko chorzy będą mieć lepsze warunki leczenia. Nowy sprzęt medyczny i rehabilitacyjny kupi Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Paliatywnej im. Jana Pawła II w Suwałkach.

fot. Renata Reda
fot. Renata Reda

Jak mówi dyrektor szpitala Irena Mickiewicz, urządzenia będą wykorzystywane w Hospicjum Stacjonarnym, Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym i Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym dla Wentylowanych Mechanicznie.

Kupione mają być m.in. podnośniki dla chorych i sprzęt rehabilitacyjny. Do suwalskiej placówki mają też trafić specjalistyczne łóżka dla chorych i respiratory.

Ponadto ośrodek w Suwałkach kupi samochód oraz sprzęt komputerowy z oprogramowaniem, które ułatwią prowadzenie opieki paliatywnej w domach pacjentów.

W środę (6.03) dyrektor podpisała umowę na dotację (wynoszącą ponad milion złotych) z marszałkiem województwa podlaskiego Arturem Kosickim. Przy tej okazji marszałek przypomniał, że niedługo kolejne instytucje mogą dostać pieniądze na opiekę paliatywną czy hospicyjną.

Na tym nie koniec, bo jesteśmy jeszcze w trakcie konkursu, w którym mamy do wydania około 10 milionów złotych na kolejne projekty związane z geriatrią, opieką paliatywną i hospicyjną. Część z nich jest jeszcze oceniana.

 – powiedział marszałek Kosicki

Ostatnio Zarząd Województwa Podlaskiego przyznał też milion 700 tysięcy złotych szpitalowi w Kolnie na geriatrię, opiekę paliatywną i hospicyjną. Ponad 2 miliony złotych dotacji ma być z kolei na budowę Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Łomży.

| red: maj
ZNAJDŹ NAS


REKLAMA


No Logo na żywo w studiu Rembrandt


fot. Archiwum
16.11.2019, 08:21, akt. 08:31

Zdarzyło się w tygodniu


Fotolia.com
15.11.2019, 12:44, akt. 12:46

Sejneński sąd uniewinnił urzędnika
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok