Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Łomżyńscy śledczy zajmą się sprawą nieprawidłowości przy budowie hali sportowej w Gibach

Łomżyńscy śledczy zajmą się sprawą nieprawidłowości przy budowie hali sportowej w Gibach

autor: Marcin Kapuściński

25.03.2019, 06:14, akt. 10:33

Łomżyńska prokuratura jeszcze raz zbada sprawę nieprawidłowości, do jakich dojść miało przy budowie hali sportowej w Gibach. Stało się tak po decyzji sądu, który uchylił decyzję o umorzeniu śledztwa.

Fot. Joanna Żemojda
Fot. Joanna Żemojda

Prokurator Rafał Kaczyński przypomina, że zgłoszona w czerwcu 2017 sprawa dotyczy m.in. wartego 6,5 mln zł obiektu sportowego, który okazał się znacznie droższy, niż przewidywano.

Śledztwo prowadzone jest w sprawie niedopełnienia obowiązków przez wójta gminy Giby. Miał się tego dopuścić w czasie podejmowania decyzji przy projekcie „Świecące miasta pogranicza” oraz budowie hali widowiskowo-sportowej. Działo się to w latach 2012-14 i naraziło gminę na stratę 650 tysięcy złotych.

Mimo zaistniałej szkody, w styczniu prokuratura umorzyła śledztwo. Uznała, że nie ma dowodów na złamanie prawa przez wójta Gib. Jak dodaje prokurator Kaczyński, nie zgodziło się z tym Centralne Biuro Antykorupcyjne, które sprawę badało jako pierwsze.

Zażalenie złożyła instytucja zawiadamiająca i sąd uchylił postanowienie o umorzeniu śledztwa. Zlecił też suwalskiej policji prowadzenie postępowania przygotowawczego. Śledztwo zostało przedłużone do 31 maja.

Były wójt Gib nie przyznaje się do winy. Zapewnia, że wszystkie decyzje podejmował w dobrej wierze. Jak podkreśla, po zakończeniu inwestycji projekty przeszły pozytywną weryfikację w instytucjach, które przyznały pieniądze.

| red: kap, sk

ZOBACZ TEŻ:


Łomżyńska prokuratura - przy budowie hali w Gibach nie doszło do popełnienia przestępstwa

9.01.2019, 07:26

Prokuratura umorzyła tym samym trwające od czerwca 2017 roku śledztwo, które wszczęto na wniosek Centralnego Biura Antykorupcyjnego.


Sejneńska prokuratura bada, czy ktoś celowo zanieczyścił wodociąg w gminie Giby

30.10.2018, 06:54

Takie doniesienie, jeszcze jako zastępca wójta, złożył Robert Bagiński. Twierdzi on, że sprawa mogła mieć związek z toczącą się wtedy kampanią wyborczą.


Łomżyńska prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie niedopełnienia obowiązków przez wójta Gib

12.09.2018, 07:45

Postępowanie rozpoczęło się na wniosek Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Uważa ono, że Jan Kramnicz w latach 2012-2014 naraził gminę na stratę niemal 400 tysięcy złotych.

ZNAJDŹ NAS


REKLAMA


Wakacje ze smakiem
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok