Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Koniec procesu w sprawie wypadku na stadionie Wigier. Adwokat za makabryczne zdarzenie obwinia władze Suwałk

Koniec procesu w sprawie wypadku na stadionie Wigier. Adwokat za makabryczne zdarzenie obwinia władze Suwałk

autor: Irena Poczobut

2.04.2019, 11:18, akt. 11:34

Właściciel firmy budowlanej, oskarżony o zaniedbania podczas remontu na stadionie Wigier, domaga się uniewinnienia.

fot. Irena Poczobut
fot. Irena Poczobut

Mówi adwokat Władysław Harkiewicz

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Do jakiego doszło w Suwałkach prawie dwa lata temu. Silny podmuch wiatru przesunął przenośną ławkę rezerwowych na znajdującego się w wykopie robotnika. Mężczyzna doznał bardzo poważnych obrażeń. Obecnie przebywa w hospicjum.

Wczoraj (01.04) mowę końcową wygłosił ostatni z obrońców, reprezentujący właściciela firmy wykonującej na stadionie prace remontowe. Według adwokata Władysława Harkiewicza, jego klient postępował zgodnie z umową, jaką zawarł z miastem, a wszystkie roboty wykonywano zgodnie ze sztuką budowlaną.


W którym zapisie jest mowa, że prace budowlane mają odbywać się na stadionie Wigier przy tzw. ruchu ciągłym? Te prace prowadzono zgodnie z Prawem Budowlanym do momentu, kiedy inwestor zastępczy, działający w imieniu miasta, doszedł do wniosku, że na stadionie zostaną zorganizowane zawody sportowe. Dlaczego ten ktoś nie siedzi na ławie oskarżonych?


Do wypadku nie doszłoby, gdyby w tym samym czasie na stadionie nie rozgrywano turnieju piłkarskiego drużyn młodzieżowych. Zdaniem obrońcy, materiał dowodowy wskazuje na to, że wykonawca robót nie wiedział o organizacji turnieju.


Jak w tej sytuacji można obciążać winą kierownika budowy, czy właściciela firmy budowlanej, czy też kierownika stadionu, skoro decyzje zapadały na górze? Decyzję podjął kierownik Ośrodka Sportu i Rekreacji, wiceprezydent bądź prezydent. Dlaczego oskarżeni ponoszą odpowiedzialność za coś, czego nie zrobili. To organizatorzy tych igrzysk powinni odpowiadać.


Uniewinnienia dla swoich klientów — kierownika stadionu Wigier oraz kierownika budowa domagają się też pozostali obrońcy, którzy mowy końcowe wygłosili podczas poprzedniej rozprawy. Prokurator wnioskuje natomiast o rok bezwzględnego pozbawienia wolności dla właściciela firmy i kierownika budowy, a o karę w zawieszeniu dla kierownika stadionu. Wyrok sąd ogłosi za dwa tygodnie.

| red: mik

ZOBACZ TEŻ:


Więzienie za wypadek na stadionie Wigier?

22.03.2019, 06:18

Kar po roku bezwzględnego pozbawienia wolności domaga się prokuratura dla właściciela firmy budowlanej — Tomasza J. i kierownika budowy — Przemysława L. odpowiedzialnych, zdaniem śledczych, za makabryczny wypadek na stadionie suwalskich Wigier w lipcu 2017 roku.


Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach złożył zeznania przed sądem

8.01.2019, 13:51

Waldemar Borysewicz nie widzi przeszkód, by na obiektach sportowych w tym samym czasie odbywały się i mecze, i prace budowlane.


Zastępca prezydenta Suwałk zeznawał przed sądem w sprawie tragicznego wypadku na stadionie

30.11.2018, 12:30

Zły przepływ informacji między suwalskimi urzędnikami oraz między nimi a firmą przeprowadzającą remont ławek rezerwowych, mógł przyczynić się do makabrycznego wypadku, jaki wydarzył się na stadionie Wigier w lipcu ubiegłego roku.


Do tragicznego wypadku na stadionie Wigier mogło nie dojść

3.10.2018, 10:49

Takiego zdania są zasiadający na ławie oskarżonych właściciel firmy budowlanej oraz kierownik budowy.


Rodzina robotnika poszkodowanego w wypadku na stadionie w Suwałkach nie zgadza się na zakończenie sprawy sądowej bez wskazania winnych

21.09.2018, 07:32

Bracia poszkodowanego w makabrycznym wypadku na stadionie Wigier nie zgadzają się na warunkowe umorzenie postępowania i proponują, by oskarżeni dobrowolnie poddali się karze.


Rozpoczął się proces dotyczący tragicznego wypadku na suwalskim stadionie piłkarskim

20.07.2018, 10:36

Trzej oskarżani o przyczynienie się do makabrycznego wypadku na stadionie piłkarskim Wigier chcą dobrowolnie poddać się karze.


Jest akt oskarżenia w sprawie wypadku na stadionie Wigier

14.06.2018, 08:25

Trzy osoby, w tym pracownik Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach, zasiądą na ławie oskarżonych miejscowego sądu.


Trzy osoby z zarzutami w sprawie wypadku na stadionie Wigier

15.05.2018, 06:41

Zarzuty niedopełnienia obowiązków oraz narażenia człowieka na ciężki uszczerbek na zdrowiu usłyszeli właściciel suwalskiej firmy budowlanej, jeden z jego podwładnych oraz pracownik Ośrodka Sportu i Rekreacji.


Będą zarzuty w śledztwie dotyczącym wypadku na stadionie Wigier

24.01.2018, 17:48

Będą zarzuty w śledztwie dotyczącym makabrycznego wypadku na stadionie suwalskich Wigier. Na razie prokuratura szczegółów jednak nie ujawnia.

ZNAJDŹ NAS

Kino "Świerkowa 1"!

fot. Justyna Bzymek
22.09.2020, 12:16, akt. 12:18

Opowieści różnej treści - Justyna BzymekFot. Adam Dąbrowski
22.09.2020, 14:16, akt. 14:17

Koronawirus w naszym regionie nie odpuszcza
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok