Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Ostatni dzień głosowania na nowy suwalski mural

Ostatni dzień głosowania na nowy suwalski mural

autor: Irena Poczobut

14.06.2019, 11:50, akt. 12:02

Dzisiaj (14.06) o północy zakończy się głosowanie internetowe na muralu, który ma pojawić się na ścianie kamienicy przy ul. 24 Sierpnia w Suwałkach.

Źródło: UM Suwałki
Źródło: UM Suwałki

Łącznie na wszystkie pięć propozycji oddano do wczorajszego wieczora ponad 2700 głosów. Najwięcej na mural z wizerunkiem Józefa Piłsudskiego na pierwszym planie. Ale niewiele mniej na jedną z najbardziej krytykowanych przez suwalczan prac z charakterystycznym zamkiem błyskawicznym i żołnierzem strzelającym w kierunku Ratusza.

Przewodniczący komisji kultury Rady Miejskiej Bogdan Bezdziecki zwraca uwagę, że regulamin konkursu ostateczny głos daje prezydentowi. Może się więc okazać, że dokona on innego wyboru niż internauci.

Niestety, niektóre z tych pięciu projektów budzą pewne zastrzeżenia. Płyną one z różnych środowisk. Projekt, który aktualnie prowadzi w głosowaniu, faktycznie wydaje się najbardziej sensowny i budzi najmniej kontrowersji. Natomiast, co sposobu wyłaniania zwycięskiego muralu, jest on trochę dziwny.

Czy prezydent może wybrać inny mural niż ten, który wygra w głosowaniu internautów, nie wiadomo. Rzecznik prasowy Ratusza Kamil Sznel nie chciał wczoraj rozmawiać z nami na ten temat. Ostateczna decyzja w sprawie muralu ma zapaść pod koniec miesiąca.

| red: mik

ZOBACZ TEŻ:


Podyskutujmy o gustach zanim będzie za późno - felieton Tomasza Kubaszewskiego

5.06.2019, 13:23

Krytyka jest powszechna. Nawet ze strony najbardziej zagorzałych zwolenników władz Suwałk. A co chodzi? O upamiętniający setną rocznicę odzyskania niepodległości mural, który wkrótce ma pojawić się na ścianie kamienicy znajdującej się na rogu Kościuszki i 24 Sierpnia.


Suwalczanie krytykują projekty muralu, który ma upamiętnić setną rocznicę odzyskania przez miasto niepodległości

4.06.2019, 12:39

Malowidło ma powstać na kamienicy przy ul. Kościuszki 19.

ZNAJDŹ NAS


REKLAMA


RadioRower
Jerzy Karp, fot. Marek Sobczak
17.10.2019, 06:47, akt. 06:49

Nie żyje suwalski poeta Jerzy Karp


źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok