Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Kontrowersyjne wybory w Suwalskiej Spółdzielni Mieszkaniowej

Kontrowersyjne wybory w Suwalskiej Spółdzielni Mieszkaniowej

autor: Renata Metelicka

19.06.2019, 07:24, akt. 01:09

Pracownicy administracji rozdawali kartki ze wskazaniem na konkretnych kandydatów do rady nadzorczej tej instytucji. Osoby znajdujące się na ściągach zostały wybrane.

fot. Areta Topornicka
fot. Areta Topornicka

Dobiegła końca 3-letnia kadencja rady nadzorczej największej w mieście spółdzielni. Rada jest bardzo ważnym organem, bo zależy od niej m.in. to, kto znajdzie się w dobrze opłacanym zarządzie.

Wybory odbywały się w minionym tygodniu. Jeden z mieszkańców, zastrzegający swoje personalia do wiadomości redakcji, nazywa je farsą.

Były przygotowane kartki z nazwiskami na kogo trzeba głosować. Na moich oczach pracownicy poszczególnych administracji rozdawali je zarówno kilka dni przed wyborami,  jak i w dniu wyborów, przed wejściem do sali. Tego typu kartki posiadało blisko 80 procent głosujących.

Nasz rozmówca twierdzi, że ściągi miał też rozdawać kierownik jednego z osiedli funkcjonujących w ramach SSM, a tego typu praktyki nie są nowością.

W suwalskiej spółdzielni dwie poprzednie rady zostały wybrane w ten sam sposób. Organy ścigania powinny zająć się tym procederem, ponieważ jest to instytucja publiczna, a sprawa dotyczy nas - mieszkańców.

Z kierownikiem osiedla, który miał uczestniczyć w tej akcji nie udało nam się wczoraj skontaktować. Natomiast wiceprezes Suwalskiej Spółdzielni Mieszkaniowej Józefa Kimera stwierdził, że nic mu nie wiadomo o wpływaniu na wynik wyborów i rozdawaniu kartek przez pracowników spółdzielni.

| red: kap
ZNAJDŹ NAS

"Prokurator Alicja Horn" Tadeusz Dołęga-Mostowiczfot. Areta Topornicka
4.06.2020, 11:48, akt. 12:02

Czy to było zabójstwo w samoobronie?fot. Sylwia Krassowska
4.06.2020, 12:06, akt. 12:07

Suwalskie wędzonkiźródło: stock.adobe.com
2.06.2020, 11:48, akt. 18:06

Augustowska policja ruszyła nad wodę

źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok