Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Będzie więcej patroli i kontroli na drogach Suwalszczyzny

Będzie więcej patroli i kontroli na drogach Suwalszczyzny

autor: Renata Metelicka

25.06.2019, 11:25, akt. 11:27

Funkcjonariusze "drogówki" rozpoczęli akcję „Bezpieczne wakacje”.

fot. Sylwia Krassowska
fot. Sylwia Krassowska

Patrole, które już kontrolują ulice miasta i drogi powiatowe będą w głównej mierze eliminować z ruchu nietrzeźwych kierowców. Ale nie tylko. Na celowniku znajdą się też osoby przekraczające prędkość — mówi aspirant Andrzej Kryścio, pełniący obowiązki naczelnika wydziału ruchu drogowego suwalskiej komendy.


Jest to bowiem najczęstsza przyczyna wypadków. Dlatego skierujemy tu maksymalne środki i wystawimy nasze laserowe urządzenia pomiarowe z wizualizacją. Zareagujemy też zawsze w przypadku nieprawidłowości wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego oraz zwrócimy uwagę na pieszych, którzy także często doprowadzają do niebezpiecznych sytuacji. Kontrola obejmie także zapinanie pasów w autach.


Funkcjonariusze sprawdzą też autobusy przewożące dzieci na wakacje. Pojazdy do kontroli można zgłaszać osobiście w jednostce policji lub telefonicznie.

Proszę dzwonić czy na policję, czy do Inspekcji Transportu Drogowego, gdzie również mają przeszkolenie w zakresie kontroli autobusów. W Suwałkach kontroli dokonujemy w dwóch miejscach: na parkingu przy Hamerszmita oraz przy komendzie policji.


Policjanci przypominają jednocześnie o przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego oraz dostosowaniu prędkości do warunków atmosferycznych i własnych umiejętności. Zwalniać należy szczególnie przed przejściami dla pieszych, przystankami oraz skrzyżowaniami. Ważne są też przerwy w czasie wielogodzinnych podróży.

| red: mik

ZOBACZ TEŻ:


Suwalska prokuratura postawiła zarzuty zabójstwa 9-miesięcznej dziewczynki z Olecka jej rodzicom

24.06.2019, 10:43

Zarzut znęcania się i zabójstwa postawiła Prokuratura Okręgowa w Suwałkach rodzicom 9-miesięcznej dziewczynki z Olecka. Przyczyną śmierci dziecka był krwotok wewnętrzny i uszkodzenie mózgu - podał w poniedziałek (24.06) rzecznik prokuratury Ryszard Tomkiewicz.


Niefrasobliwość 12-latka postawiła na nogi policję i straż pożarną.

19.06.2019, 09:55

W poniedziałek młody mieszkaniec Filipowa zostawił nad jeziorem Kamienne swoje ubranie i buty. We wtorek rano znajdujące się na pomoście części garderoby znaleźli przechodnie.


W Raczkach będzie znowu posterunek policji - kamień węgielny już wmurowany [zdjęcia]

10.06.2019, 15:40

Jeszcze przed końcem roku w Raczkach ponownie będzie działać posterunek policji. W poniedziałek (10.06) uroczycie wmurowano kamień węgielny pod budowę parterowego obiektu.


Policja wyjaśnia sprawę śmiertelnego wypadku pod Suwałkami

10.06.2019, 07:12

Utrata panowania nad kierownicą była bezpośrednią przyczyną śmiertelnego wypadku, do jakiego doszło niedaleko miejscowości Krzywe pod Suwałkami.

ZNAJDŹ NAS


REKLAMA


"Kult" Łukasza Orbitowskiego
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok