Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Wymiana kostki brukowej na suwalskiej ulicy Kościuszki weszła w kolejny etap

Wymiana kostki brukowej na suwalskiej ulicy Kościuszki weszła w kolejny etap

autor: Irena Poczobut

17.07.2019, 06:10

Ratusz zapewnia, że wycenione na 730 tys. zł prace zostaną zakończone przed terminem. Prosi jednak kierowców o cierpliwość.

fot. Marcin Kapuściński
fot. Marcin Kapuściński

Rzecznik Urzędu Miejskiego Kamil Sznel informuje, że budowlańcy zrywają już bruk z kolejnych odcinków drogi.

Firma, która na zlecenie miasta wykonuje tę inwestycję, rozpoczęła właśnie prace na odcinku od wyniesionego przejścia dla pieszych na Kościuszki do placu marszałka Piłsudskiego. Roboty odbywają się terminowo. Zostały wstrzymane na czas trwania festiwalu. Święto bluesa już za nami, zatem robotnicy mogą ponownie wkroczyć na plac budowy.

Kierowcy czekający na zakończenie budowy muszą jednak uzbroić się w cierpliwość. Utrudnienia w tym miejscu potrwają jeszcze kilka tygodni.

Zgodnie z umową prace mają zakończyć się do 31 października. Patrząc jednak na ich tempo, można oczekiwać, że będzie to dużo szybciej.

Przypomnijmy, że 12 lat temu na modernizację ulicy Kościuszki wydano z publicznych pieniędzy około 5 mln złotych. Jakość wykonania prac od razu budziła wątpliwości, ale suwalskie władze nie zadbały wtedy o to, by wady usunięto w ramach gwarancji.

| red: kap

ZOBACZ TEŻ:


Wesoła twórczość suwalskich urzędników- felieton Tomasza Kubaszewskiego

24.06.2019, 11:57

Suwalczanie najpierw zapłacili za błędy urzędników, którzy nie dopilnowali, by kosztująca miliony złotych kostka brukowa w centrum została porządnie położona, a teraz zapłacą za nieuctwo.


Bruk na ulicy Kościuszki będzie położony na nowo

21.02.2019, 13:40

Suwalskie władze ogłosiły przetarg na remont nawierzchni części ulicy Kościuszki. Znajdująca się tu niemal od 12 lat, nierówna i wypadająca kostka granitowa ma być oczyszczona i ułożona na nowo.


Suwałki: Kamienna kostka na ulicach nie zdaje egzaminu

11.03.2015, 12:10

Kierowcy narzekają na nierówną nawierzchnię ulic Kościuszki i Mickiewicza w centrum Suwałk, gdzie kilka lat temu położono kamienną kostkę.

ZNAJDŹ NAS


REKLAMA


"Moje białostockie powidoki" Andrzeja Fiedoruka
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok