Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Augustowscy radni pytają o sens modernizacji ulicy Ziemiańskiej, która prowadzić będzie do nowego centrum handlowego

Augustowscy radni pytają o sens modernizacji ulicy Ziemiańskiej, która prowadzić będzie do nowego centrum handlowego

autor: Marcin Kapuściński

10.09.2019, 11:55, akt. 12:00

Zdaniem radnych, nie trzeba się z tym śpieszyć, bo droga zostanie zniszczona przez sprzęt, który obsługiwać będzie budowę marketu.

Augustowscy radni - Fot. Renata Metelicka
Augustowscy radni - Fot. Renata Metelicka

Na problem zwrócił uwagę radny Mirosław Zawadzki. Uważa on, że ze stworzeniem łącznika między ulicami Wojska Polskiego do Kwaśną warto jeszcze poczekać.

Jaka jest zasadność prac na tej ulicy, skoro w planach jest tam budowa dużego centrum handlowego? Kiedy rozpocznie się inwestycja, to drogą będą jeździć wywrotki, koparki oraz pompogruszki z betonem. Potem trzeba będzie od nowa budować tę ulicę.

Burmistrz Mirosław Karolczuk zapewnia, że Ziemiańskiej nie trzeba będzie poprawiać.

- Jej modernizację mamy zaplanowaną właśnie w zawiązku z budową centrum. Jesteśmy w trakcie rozmów z inwestorem o jego udziale w kosztach tej ulicy. Chcemy, żeby się do niej dołożył. Proces budowy drogi będzie połączony z budową sklepu. Dokładnie zwrócimy uwagę, aby ciężarówki nie niszczyły tam jezdni.

Władze miasta negocjują obecnie, ile budująca market firma dołoży do tej inwestycji. Ratusz liczy, że firma pokryje nie tylko część kosztów, modernizacji ulicy, ale również dołoży się do przebudowy okolicznych skrzyżowań.

| red: mik

ZOBACZ TEŻ:


Wypadek na DK 8 między Białymstokiem a Augustowem

9.09.2019, 16:52

Zablokowana jest droga krajowa nr 8 na odcinku Białystok - Augustów.


Augustów. Spór o pomost na jeziorze Bielnik nie daje o sobie zapomnieć

27.08.2019, 11:20

Choć augustowscy radni wskazali plażę Bielnik jako strzeżone kąpielisko, to przez cały sezon nie dyżurowali tam ratownicy. Wszystko przez trwający od lat spór Ratusza z augustowianinem, który uważa się za właściciela pomostu usytuowanego w tym miejscu.


Czy Augustów jest przyjazny niepełnosprawnym?

31.07.2019, 07:15

Władze chcą, by Augustów stał się miastem bez barier. Rozpoczęły więc wprowadzanie programu, który ma ułatwić życie osobom niepełnosprawnym.


Augustów ma być miastem bez barier - władze zapowiadają nowe inwestycje

30.07.2019, 17:20

Obniżenie ponad 100 krawężników, utworzenie lokalu na potrzeby stowarzyszeń zajmujących się osobami niepełnosprawnymi i więcej pieniędzy na ich działalność - to działania, które zadeklarowały władze miasta w ramach programu "Augustów bez barier".

ZNAJDŹ NAS


REKLAMA


"Moje białostockie powidoki" Andrzeja Fiedoruka
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok