Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Wiceszef MSWiA o spekulacjach na swój temat

Wiceszef MSWiA o spekulacjach na swój temat

autor: Tomasz Kubaszewski

10.09.2019, 12:13, akt. 12:22

- Nie czuję się ani zdegradowany, ani odsunięty — powiedział wczoraj (9.09) w Studiu Suwałki wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Jarosław Zieliński.

Jarosław Zieliński, fot. Tomasz Kubaszewski
Jarosław Zieliński, fot. Tomasz Kubaszewski

W ten sposób skomentował ubiegłotygodniową decyzję szefa resortu Mariusza Kamińskiego dotyczącą nowego podziału obowiązków wśród ministerialnych sekretarzy i podsekretarzy stanu. Policja, Straż Graniczna i Służba Ochrony Państwa podlegają obecnie bezpośrednio samemu Kamińskiemu, a nie Zielińskiemu, jak było do tej pory. Wiceminister zwrócił jednak uwagę na istotnych szczegół.


Niewątpliwie ci, którzy czynią z tego jakąś sensację, nie przeczytali uważnie tej decyzji, a choćby tego, że w paragrafie drugim, gdzie są wymienione moje obowiązki, jest cały szereg punktów. Główny z nich mówi o tym, że jestem pierwszym zastępcą ministra i zastępuję go we wszystkich sprawach w czasie jego nieobecności.


Zieliński zdementował jednocześnie medialne doniesienia o rzekomo złych relacjach z szefem resortu.


Współpracujemy ze sobą od wielu lat. Jesteśmy członkami Prawa i Sprawiedliwości, także jego komitetu politycznego. Realizujemy program rządu. Współpraca jest dobra i mam nadzieję, że taka będzie nadal. Proszę przy tym zwrócić uwagę, iż o ile ministrowie spraw wewnętrznych zmieniali się czterokrotnie w czasie tej kadencji, i o ile zmienili się wszyscy członkowie kierownictwa MSWiA, ja jeden jestem od czterech lat w tym samym miejscu. O czymś to powinno świadczyć.


Wiceminister przypomniał też o badaniach, w myśl których 98 proc. Polaków czuje się bezpiecznie w miejscu zamieszkania, a 75 proc. dobrze ocenia pracę policji. Wspomniał również o 11 dużych, organizowanych w ostatnich latach wydarzeniach, jak szczyt NATO w Warszawie czy niedawna wizyta wiceprezydenta Stanów Zjednoczonych. W każdym z tych przypadków koordynował pracę służb. Jak zaznaczył, wszystkie te wydarzenia przebiegły bez żadnych zakłóceń.

| red: mik

ZOBACZ TEŻ:


Jarosław Zieliński

9.09.2019, 09:58

- Nie czuję się ani zdegradowany, ani odsunięty, pozostaję pierwszym zastępcą ministra - mówi Jarosław Zieliński.





ZNAJDŹ NAS






REKLAMA


"Moje białostockie powidoki" Andrzeja Fiedoruka












źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok