Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Augustowscy radni alarmują, że niektórzy dyrektorzy szkół podjęli pracę jako szeregowi nauczyciele w innych placówkach

Augustowscy radni alarmują, że niektórzy dyrektorzy szkół podjęli pracę jako szeregowi nauczyciele w innych placówkach

autor: Marcin Kapuściński

3.12.2019, 08:50

Tam można ich ponoć spotkać częściej niż we własnych szkołach. Zdaniem władz miasta, taka sytuacja jest zgodna z prawem.

fot. Marcin Kapuściński
fot. Marcin Kapuściński

Zastępca burmistrza Filip Chodkiewicz przyznaje, że takie przypadki mają miejsce.


- Jeśli dyrektor odpowiedzialnie podejmuje decyzję o zatrudnieniu w innej szkole i nie wpływa to negatywnie na jego pracę, to należy tylko pogratulować sprawności w zarządzaniu i należy się cieszyć. My nie przyglądamy się temu, co robi dyrektor w wolnym czasie. Oceniamy, czy jego placówka pracuje prawidłowo.


Takimi argumentami oburzony jest radny Marek Sznajder.


- Jestem zaszokowany tym, co usłyszałem z ust wiceburmistrza. Czyli wystarczy zapewnienie dyrektora, że szkoła będzie dobrze funkcjonowała i wtedy można pracować w innej placówce? Uważam, że nie jest to w porządku. Dyrektorzy nie dorabiają przecież w soboty lub wieczorami. Robią to w ciągu dnia w tygodniu. To zagraża bezpieczeństwu dzieci. Co, jeżeli zdarzy się wypadek w czasie, gdy dyrektora nie ma, bo jest w innej szkole? Przerwie tam lekcję i wróci do siebie? Tamten dyrektor nie ma podstaw, żeby go zwolnić, bo jest on dla niego zwykłym nauczycielem.


Radny Sznajder uważa, że decyzja dyrektorów o poszukiwaniu kolejnego źródła utrzymania wiąże się z wprowadzoną przez Ratusz znaczącą obniżką stawek dodatków funkcyjnych i motywacyjnych. Wielu szefów placówek zarabia przez to mniej niż inni nauczyciele.

| red: mik

ZOBACZ TEŻ:


Dyrektorzy augustowskich szkół i przedszkoli będą dostawać wyższy od planowanego przez władze dodatek funkcyjny

27.11.2019, 07:41

Po długich sporach zdecydowali o tym miejscy radni. Mimo kompromisu, rozwiązanie wciąż jest niekorzystne dla szefów placówek.


Burmistrz Augustowa znacząco obniżył dodatki motywacyjne i funkcyjne dla niektórych dyrektorów szkół

22.10.2019, 11:53

Augustowski radny i były burmistrz Wojciech Walulik uważa, że obecne władze miasta ukarały dyrektorów szkół za to, że ci w ubiegłym roku wsparli jego kampanię wyborczą.


Augustowski radny pyta, dlaczego władze miasta zmniejszyły dodatki dyrektorkom szkół i przedszkoli

3.10.2019, 11:12

Zdaniem byłego burmistrza Wojciecha Walulika, to kara za poparcie jego kandydatury w ubiegłorocznych wyborach samorządowych.


Dyrektorzy augustowskich szkół obawiają się, że dostaną zbyt niskie dodatki funkcyjne

18.09.2019, 07:14

Ratusz chce wypłacać nagrody w przedziale od 300 do 2100 zł. Szefowie placówek spodziewają się, że otrzymają najniższą stawkę.


Radni obawiają się o dodatki dla dyrektorów. Władze Augustowa chcą mieć "widełki"

6.08.2019, 08:29

Czy dyrektorzy szkół w Augustowie będą otrzymywać zerowe dodatki funkcyjne za kierowanie placówkami? Obawiają się tego radni opozycji. Przestrzegają, że taką możliwość daje przyjęty na ostatniej sesji regulamin wynagradzania nauczycieli.

ZNAJDŹ NAS


REKLAMA


Gwiazdka z Książką
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok