Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | W augustowskich szkołach uczyli nauczyciele bez uprawnień i podpisanych umów o pracę

W augustowskich szkołach uczyli nauczyciele bez uprawnień i podpisanych umów o pracę

autor: Marcin Kapuściński

10.12.2019, 07:14, akt. 10:59

Nauczyciele bez uprawnień, czy bez umów o pracę. Zaniedbywano też sprawdzanie ich m.in. w rejestrach przestępców seksualnych. Takie nieprawidłowości ujawniły niedawno władze miasta.

Fotolia.com
Fotolia.com

O bulwersujących sytuacjach mówi zastępca burmistrza Augustowa Filip Chodkiewicz.


- Nauczyciele uczyli bez uprawnień. Choć niektórzy nie mieli nawet podpisanych umów, to pobierali wynagrodzenie. Zdarzyły się przypadki dopuszczenia do pracy z dziećmi osób bez zweryfikowania ich w rejestrach. Był przypadek, że w jednej z placówek pracowała osoba niesprawdzona pod kątem skazania za przestępstwa seksualne - mówi Filip Chodkiewicz.


Filip Chodkiewicz uspokaja, że wszystko jest już pod kontrolą.


- To są bulwersujące wydarzenia i jesteśmy na takie sygnały wyczuleni. Nie możemy takich sytuacji tolerować i zareagowaliśmy w odpowiedni sposób. Jeśli dochodzą do nas informacje o tego typu zaniedbaniach ze strony dyrektorów, to nie wyobrażam sobie, ze mielibyśmy spuszczać na to zasłonę milczenia - mówi Filip Chodkiewicz.


Zastępca burmistrza Augustowa - Filip Chodkiewicz nie zdradza, w których szkołach doszło do nieprawidłowości. Zapewnia, że w niektórych placówkach kontrole przeprowadziło już kuratorium i inspekcja pracy.

| red: kap, wsz
ZNAJDŹ NAS


REKLAMA


"Moje białostockie powidoki" Andrzeja FiedorukaMikołaj Wasilewski, fot. Wigry TV
20.01.2020, 21:53, akt. 21:57

Wigry Suwałki wzmocnił kolejny piłkarzźródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok