Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Jeden z najstarszych domów handlowych w Suwałkach doczeka się wkrótce gruntownego remontu

Jeden z najstarszych domów handlowych w Suwałkach doczeka się wkrótce gruntownego remontu

autor: Areta Topornicka

10.12.2019, 11:11, akt. 11:12

Chodzi o "Wigry" znajdujące się przy ul. Noniewicza. Mimo tego, że lata świetności obiekt ma już za sobą, to suwalczanie wciąż robią tam zakupy.

fot. Areta Topornicka
fot. Areta Topornicka

Od roku administratorem "Wigier" jest Zarząd Budynków Mieszkalnych w Suwałkach. Jak mówi Edyta Kimera-Lange z ZBM-u, decyzja o remoncie została podjęta z inicjatywy właścicieli znajdujących się tam sklepów.

Każda wspólnota tworzy swój plan gospodarczy. To właściciele narzucają zarządcy, co chcą remontować i w jakim tempie.  My jako administrator obiektu przeprowadzamy przeglądy roczne i pięcioletnie. I otrzymujemy wskazówki, jakie prace są najpilniejsze. Właściciele tworzący tę wspólnotę podjęli decyzję o tym, aby wyremontować tę nieruchomość w większym zakresie.

Jak dodaje Edyta Kimera- Lange, Dom Handlowy "Wigry" będzie wyglądał inaczej, zarówno w środku jak i na zewnątrz:

Jeżeli chodzi o zakres tego remontu, to w grę wchodzi ocieplenie budynku wraz z likwidacją wykuszy od strony północnej i zachodniej. Zostanie wyremontowany również dach poprzez jego malowanie i uzupełnienie.  Sporo prac zostanie przeprowadzonych wewnątrz budynku - przede wszystkim remonty toalet. Będzie w nich wymieniona glazura, terakota oraz cała armatura. Zostanie  wymienione oświetlenie w części wspólnej  budynku oraz zostaną pomalowane korytarze oraz klatki schodowe.

Remont Domu Handlowego "Wigry" oszacowano na kilkaset tysięcy złotych. Prace rozpoczną się prawdopodobnie wiosną przyszłego roku.

| red: kap
ZNAJDŹ NAS


REKLAMA


"Moje białostockie powidoki" Andrzeja FiedorukaMikołaj Wasilewski, fot. Wigry TV
20.01.2020, 21:53, akt. 21:57

Wigry Suwałki wzmocnił kolejny piłkarzźródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok