Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Suwalski biznesmen skazany za wyłudzenie dotacji, nie otrzyma kolejnych pieniędzy z Urzędu Marszałkowskiego

Suwalski biznesmen skazany za wyłudzenie dotacji, nie otrzyma kolejnych pieniędzy z Urzędu Marszałkowskiego

autor: Marcin Kapuściński

23.03.2020, 08:45, akt. 08:52

Niedawno władze województwa podlaskiego odmówiły przyznania Mirosławowi Sz. 469 tys. zł dofinansowania na szkolenia i coaching.

źródło: stock.adobe.com
źródło: stock.adobe.com

O sprawie mówi rzecznik prasowy marszałka województwa podlaskiego Izabela Smaczna-Jórczykowska.

Odmówiliśmy podpisania umowy na realizację projektu „Aktywność Twoją szansą!”, który miał być dofinansowany w ramach konkursu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego organizowanego przez Stowarzyszenie „Suwalsko-Sejneńska Lokalna Grupa Działania”. Ma to związek z tym, że beneficjent otrzymał prawomocny wyrok sądu nakazujący zwrot poprzednio uzyskanej dotacji.

W grudniu suwalski sąd ukarał Mirosława Sz. za poświadczenia nieprawdy i wyłudzenie dotacji na budowę hotelu. Sędzia uznał, że przedsiębiorca przez kilka miesięcy przedkładał urzędnikom poświadczające nieprawdę faktury i protokoły odbioru robót. Skazano go za to na karę 8 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata oraz 15 tys. zł grzywny. Izabela Smaczna-Jórczykowska dodaje, że nie tylko. 

Sąd nakazał beneficjantowi zwrot prawie 614 tys. zł. Natomiast jednym z kryteriów formalnych konkursów realizowanych w ramach RPO jest to, że zgłaszający się nie powinien być skazany prawomocnym wyrokiem za takie przewinienie. Na tej podstawie został on wykluczony z możliwości otrzymania dotacji.

Urząd Marszałkowski czeka, aż przedsiębiorca zwróci wyłudzone pieniądze. Jeżeli tego nie zrobi, zostanie wszczęte postępowanie windykacyjne.

| red: kap

ZOBACZ TEŻ:


NSA zdecyduje, czy suwalski przedsiębiorca Mirosław Sz. będzie musiał oddać 614 tys. zł

17.01.2020, 07:56

W grudniu suwalski sąd skazał go prawomocnym wyrokiem za poświadczenia nieprawdy i wyłudzenia dotacji na budowę hotelu.


Suwalski sąd prawomocnie skazał przedsiębiorcę Mirosława Sz.

12.12.2019, 17:25

Suwalski przedsiębiorca Mirosław Sz. jest winny poświadczenia nieprawdy i wyłudzenia niemal pół miliona złotych dotacji na budowę hotelu.


Zakończył się proces suwalskiego biznesmena Mirosława Sz.

12.06.2019, 12:45

Przedsiębiorcę jesienią 2017 roku oskarżono o wyłudzenie 553 tys. zł unijnej dotacji. Oprócz niego na ławie oskarżonych zasiadło również dwóch jego współpracowników. Wyrok zostanie ogłoszony 25 czerwca.

ZNAJDŹ NAS

Pomagamy szpitalom

Świąteczny Koncert Życzeń

"Wędrowny zakład fotograficzny" Agnieszki Pajączkowskiej

fot. Marcin Kapuściński
1.04.2020, 08:06

Suwałki tną wydatki

źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok